Dzięki dotacji otrzymanej od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Słupsk, Słupski Ośrodek Kultury realizuje projekt „Nowy sprzęt dla SOK-u" na sumę ponad 200 tys. zł.

W ramach projektu:

  • powstała uniwersalna, doskonale wyposażona sprzętowo Pracownia Muzyczna, uruchomiono Studia Nagrań (stacjonarne i mobilne) na bazie pomieszczeń i wyposażenia dotychczasowych sal prób,
  • wymieniono zużyty, przestarzały sprzętu oświetleniowy w sali widowiskowej,
  • stworzono profesjonalnie wyposażoną salę tanecznej.

Pracownia muzyczna, po przeprowadzonym remoncie i specjalistycznym przystosowaniu akustycznym, dysponowała dwoma wytłumionymi pomieszczeniami oddzielonymi dźwiękoszczelnym i drzwiami i szybami reżyserki. Umożliwiło to (bez dodatkowych kosztów budowlanych) utworzenie -spełniającego wysokie normy jakościowe - studia nagrań, z równoczesnym wykorzystaniem sal do prowadzenia dotychczasowej działalności edukacyjnej w rozszerzonej formie. Niezbędny do tego był zakup sprzętu muzycznego, nagłośnieniowego i komputerowego (wraz z oprogramowaniem), który obecnie jest wykorzystywany zarówno w pracach studia, jak i w sali prób w trakcie zajęć oraz w realizowanych przez SOK koncertach.

Zakup nowego oświetlenia, czyli m.in. reflektorów, nastawni, pulpitów i komputera z oprogramowaniem, pozwoliło na realizację imprez w sali widowiskowej na wysokim poziomie. Dzięki zakupowi luster, drążków i podłogi baletowej powstała sala, która umożliwia prowadzenie zajęć tanecznych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.