W sobotę, 18 września, serdecznie zapraszamy do kina REJS na jubileuszowy wieczór wspomnień pod hasłem „30 lat świetlnych”. Covidowe ograniczenia nie pozwoliły nam na zorganizowanie w lutym tradycyjnego maratonu "Dla zakochanych w kinie", więc trzydziestolecie kina i Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Projekcja” świętujemy w tym roku niejako w odcinkach.

30 lat świetlnych baner średni

We wrześniu przyszedł czas na najważniejszą część rocznicowej imprezy: podziękowanie naszej wiernej publiczności. To widzowie, którzy kupują bilety, zasiadają w fotelach, oglądają dobry film i wychodzą z refleksją w sercu, są dla nas ostatecznym celem, początkiem i końcem naszego myślenia o kinie.

Gagarine plakat

Na program imprezy złożą się: podziękowania zaproszonym gościom, przedpremierowy pokaz filmu "Gagarine", konkurs z nagrodami, jubileuszowy tort i garść wspomnień. Początek o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy.

 

GAGARINE

Francja 2020, 95 min

reżyseria:
 Fanny Liatard, Jeremy Trouilh
scenariusz: Jeremy Trouilh, Benjamin Charbit, Fanny Liatard
zdjęcia: Victor Seguin
muzyka: Amin Bouhafa, Evgueni Galperine, Sacha Galperine
obsada: Alseni Bathily, Lyna Khoudri, Jamil McCraven, Finnegan Oldfield

16-letni Youri spędził całe życie w Gagarine Towers, rozległym, paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego społeczności stają się rzeczywistością, Youri postanawia stawić temu opór. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Dianą i Houssamem, rozpoczyna misję uratowania Gagarine – ich cennego, pełnego wspólnych przeżyć azylu – przekształcając go we własny „statek kosmiczny”…
„Gagarine” to wyjątkowo czuły film, który za pomocą ciepłych, delikatnych kolorów fantastycznie wydobywa magię z codzienności, a jednocześnie oddaje siłę charakteru bohatera.

 

 

 

ecobilet emcek

bilety: 18, 15, 13 zł