Kino REJS, wspólnie z Uniwersytetem Medycznym, Dyskusyjnym Klubem Filmowym Politechnika, Gutek Film oraz Stowarzyszeniem Kin Studyjnych, ma przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie charytatywne. W dniach 29 - 31 stycznia na platformie Mojeekino.pl pojawi się możliwość nabycia 48-godzinnego dostępu do filmu „120 uderzeń serca” w cenie 15 zł. Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego 29. Finału WOŚP jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Drodzy Przyjaciele kina REJS! Dokładnie za miesiąc, 14 lutego 2021, minie trzydzieści lat od pierwszego seansu w Dyskusyjnym Klubie Filmowym PROJEKCJA, a co za tym idzie również w kinie REJS. Tak świetny jubileusz przypada na niełatwy dla kultury moment, w którym szczególnie brakuje nam Waszej, Drodzy Widzowie, obecności. Tą tęsknotą ośmieleni chcemy zaprosić Was do tworzenia rejsowego archiwum. Może macie jakieś wspomnienie, ciekawostkę lub anegdotę, którą zechcecie się z nami podzielić:) Będziemy bardzo wdzięczni. 

Z okazji rozpoczynających się ferii zimowych kino REJS przypomina i zachęca młodszą część swojej widowni do udziału w nieustającym konkursie plastycznym „Kino w oczach dziecka”. Z oczywistych powodów w tym szczególnym okresie prosimy, by inspiracją dla młodych artystów były filmy obejrzane w wirtualnej sali kina REJS.

W dniach 22-29 stycznia 2021, w wirtualnej sali kina Rejs, na platformie MOJEeKINO.pl odbędzie się Tydzień Filmu Niemieckiego. To największy w Polsce przegląd współczesnego kina naszych zachodnich sąsiadów.

Pokaz specjalny „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego w ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animafest Gdańsk odbędzie się 28 grudnia w godzinach 15:00-23:59 oraz 29 grudnia w godzinach 15:00-23:59. Po godzinie 23:59 (nawet po nabyciu biletów) film nie będzie już dostępny dla widzów.  

Co robicie w Sylwestra? Jeśli nie macie planów, to uroczyście zapraszamy na filmową domówkę na mojeekino.pl.

    Mamy nadzieję, że w Święta Wasze rodzinne gniazdo zamieni się w Eden, a jedyny pojedynek, jaki stoczycie, będzie na głosy podczas śpiewania kolęd i recytowania tych najlepszych, jak i najgorszych wierszy świata. Życzymy również słodkiego końca każdego dnia, po którym zatańczycie, niekoniecznie na rauszu, ponieważ karp sam trafi na Wasz stół - bo tylko zwierzęta nie błądzą. Stęskniona za filmowym podróżnikami załoga Rejsu
 W dniach 12-20 grudnia 2020 zapraszamy do wirtualnej sali kina Rejs, na platformę MOJEeKINO.pl, na 14. Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK NAD POLSKĄ.

W dniach 21-30 grudnia 2020, w wirtualnej sali kina Rejs, na platformie MOJEeKINO.pl odbędzie się 15. edycja festiwalu AfryKamera - największe wydarzenie kulturalne w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone Afryce.

Zapraszamy do naszej wirtualnej sali na platformie mojeekino.pl, w której rozpoczyna się właśnie jubileuszowa, 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. Jeden z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach człowieka na świecie tym razem ze względu na pandemię odbędzie się wyłącznie on-line.

Choć decyzją Prezesa Rady Ministrów kina prawie do końca roku pozostają zamknięte, to niezmiennie zapraszamy na pokazy Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA online.  W tym miesiącu wracamy do tradycji czwartkowych spotkań, a na pierwszy seans zapraszamy już 3 grudnia.