11 listopada będziemy świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji zapraszamy do REJSu na seanse w ramach Dnia Kina Polskiego oraz warsztaty tworzenia kotylionów.

Czwartkowe pokazy zainauguruje Basia, postać znana dzieciom z serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Wspólnie z pięciolatką młodzi widzowie poznają świat, w którym wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody.

Basia

W programie nie mogło oczywiście zabraknąć tytułu, który na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył najwyższe laury. Wszystkie nasze strachy to nagrodzona Złotymi Lwami, inspirowana życiem Daniela Rycharskiego, historia artysty, katolika i aktywisty, który postanawia rozprawić się z homofobią lokalnej społeczności.

Wszystkie nasze strachy

Na koniec dnia przygotowaliśmy prawdziwą filmową ucztę: naszym gościem będzie profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Krzysztof Kornacki, który wygłosi słowo wstępne do filmu Ucieczka na srebrny glob. Dokument Kuby Mikurdy opowiada o burzliwych kulisach realizacji „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego. Obraz miał szansę stać się jednym z najbardziej przełomowych filmów science-fiction w historii kina (jeszcze przed „Gwiezdnymi wojnami” Lucasa!), gdyby tylko władze kinematografii PRL nie wstrzymały produkcji na dwa tygodnie przed końcem zdjęć. Pozostał film-legenda, który nadal inspiruje twórców z całego świata oraz rozgrzewa emocje dawnych członków ekipy równie silne dziś co 40 lat temu.

Ucieczka na srebrny glob

Harmonogram pokazów:

godz. 14:00 - Basia
godz. 16:00 - Wszystkie nasze strachy
godz. 18:00 - Ucieczka na srebrny glob

Bilety na seanse dostępne są w kasie kina oraz sprzedaży online.

 

Wszystkim chętnym, którzy odwiedzą nas 11 listopada w godzinach 13-17, udostępnimy bezpłatnie materiały i pomożemy wykonać pamiątkowe kotyliony.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!