Choć przed nami jeszcze gorąca końcówka roku z głośnymi premierami i filmowym Sylwestrem w kinie, to już teraz zachęcamy do sprawdzenia co przygotowaliśmy dla naszych widzów w styczniu.

Przed nami sezon oscarowy i ceremonia wręczenia Złotych Globów, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na repertuarowe propozycje. Obok Judy z fenomenalną kreacją Renée Zellweger i Dwóch papieży - filmowego spotkania Benedykta XVI i Franciszka, szczególnie gorąco polecamy Krainę miodu. To poruszająca opowieść o życiu w zgodzie z naturą, która święci triumfy na festiwalach całego świata. Co ciekawe, macedoński obraz otrzymał nominację Amerykańskiej Akademii nie tylko w kategorii najlepszy dokument, ale również najlepszy film międzynarodowy, tym samym walczy o statuetkę m.in. z „Bożym ciałem” J. Komasy.
Kraina miodu foto

 W związku z przypadającymi na styczeń feriami zimowymi, zadbaliśmy również o propozycje dla naszych młodszych widzów. W pierwszym tygodniu pokażemy kolejną część przygód wełnianego bohatera słynnego studia Aardman Animations - Baranek Shaun Film. Farmageddon, natomiast w drugim tygodniu zapraszamy na przedpremierowe seanse przeboju kanadyjskich kin - Szybcy i śnieżni. Dodatkowo w każdy wtorek i czwartek ferii, po seansie przedpołudniowym, organizowane będą warsztaty (szczegóły wkrótce na naszej stronie).

Szybcy i śnieżni foto

Dla dzieci, które ukończyły 9 lat, mamy w tym okresie dwa wyjątkowe tytuły. Pierwszy z nich to Marona - psia opowieść - wizualnie zachwycająca i wzruszająca historia opowiedziana z psiej perspektywy o przywiązaniu, miłości i tym, czym dla psów i ludzi jest szczęście. Jesteśmy przekonani, że film oczaruje nie tylko młodszych, ale również starszych widzów, dlatego pokażemy go w dwóch wersjach - z lektorem oraz napisami. Dodatkowo, 18 stycznia, po seansie zapraszamy na rozmowę i spotkanie z pracownikiem słupskiego Schroniska dla Zwierząt, który przybliży widzom zagadnienia związane z adopcją psów i odpowiedzialnością za ich los.
Drugim filmem jest Cały świat Romy. To ciepła i poruszająca opowieść o więzi między najstarszym a najmłodszym pokoleniem, którą pokażemy z okazji Dnia Babci.
 Marona stills 1.33.1
W repertuarze nie mogło zabraknąć też nowych polskich produkcji. Wśród nich przejmujący obraz Wszystko dla mojej matki Małgorzaty Imielskiej, którą gościliśmy na przedpremierowym pokazie podczas festiwalu Miejsce Kobiet, a także wyczekiwany przez wielu powrót Bogusława Lindy do roli Franza Maurera, czyli Psy 3. W imię zasad.
Wszystko dla mojej matki foto
To oczywiście tylko niektóre z naszych propozycji. Szczegółowy repertuar znajdą Państwo na tej stronie.