Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

sam na scenie logo

czwartek, 15 czerwca
prezentacje konkursowe (wstęp wolny)

10.00 OT Rondo
Marta Łaska (woj. lubelskie), Bialskie Centrum Kultury
"Lalki, ciche siostry moje” na podstawie sztuki "Lalki, moje ciche siostry" Henryka Bardijewskiego i wiersza "Rozterki Kasandry” Anny Kamieńskiej (30 minut)
scenariusz, reżyseria: Marta Łaska i Roman Uściński

10.50 Nowy Teatr
Jerzy Zellma (woj. pomorskie), Słupski Ośrodek Kultury - Teatr Rondo
"Dziecięce imaginacje” na podstawie zapisków Tadeusza Kantora i fragmentów "Wielopole, Wielopole" (20 minut)
scenariusz, reżyseria: Wiesław Dawidczyk

11.30 OT Rondo
Kuba Mielewczyk (woj. pomorskie) I Liceum Ogólnokształcące w Pucku
"Poza rzeczywistością” na podstawie tekstu S. I. Witkiewicza "Sonata Belzebuba czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze” (20 minut)
scenariusz, reżyseria, scenografia: Kuba Mielewczyk
muzyka: Jakub Patok

12.30 Nowy Teatr
Katarzyna Dominiak (woj. zachodniopomorskie), Miejski Dom Kultury w Świnoujściu
"Z innej gliny" na podstawie powieści Anne Delbee "Kobieta. Camille Claudel" (25 minut)
scenariusz: Katarzyna Dominiak
reżyseria, scenografia: Katarzyna Dominiak i Aneta Kruk

13.00 - 15.00 przerwa obiadowa

15.00 Sam na ulicy - Uroczyste otwarcie festiwalu na ulicy Nowobramskiej
"Samotność mima", impresje uliczne Mieczysława Giedrojcia

16.00 OT Rondo
Weronika Krystek (woj. dolnośląskie), Dzierżoniowski Ośrodek Kultury
"Dziecko wie” według tekstów Bronki Nowickiej "Nakarmić kamień” (30 minut)
scenariusz, reżyseria: Grzegorz Stawiak

16.50 Nowy Teatr
Olga Gąsowska (woj. mazowieckie), I Liceum Ogólnokształcące w Sokołowie Podlaskim
"Marta i Maria" na podstawie tekstu pod tym samym tytułem Karela Capka (20 minut)
scenariusz: Urszula Kosieradzka i Olga Gąsowska
reżyseria: Urszula Kosieradzka, scenografia: Olga Gąsowska

17.30 OT Rondo
Nikodem Mazur (woj. zachodniopomorskie), Dębnowski Ośrodek Kultury
"Cygan" scenariusz: autorski (30 minut)
reżyseria: Anatol Wierzchowski

18.15 Nowy Teatr
Patryk Rybus (woj. kujawsko-pomorskie), Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu
"Ein volk, ein interpretation, ein führer” na podstawie tekstu Woody Allena "Obrona szaleństwa” (15 minut)
scenariusz, reżyseria, scenografia: Patryk Rybus

18.30 - 20.00 przerwa na kolację

20:00 OT Rondo
"Sam na scenie, nie licząc gitary"    
Koncert poezji śpiewanej Pawła Ruszkowskiego pt. "Echo z dna serca"
(wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo)

21.30 OT Rondo
Omówienia spektakli konkursowych (sala prób)     

piątek, 16 czerwca
prezentacje konkursowe (wstęp wolny)

10.00 Nowy Teatr
Irena Tkaczyk (woj. dolnośląskie), Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu
"Tylko nie cynkowa" na podstawie opowieści Swietłany Aleksijewicz "Cynkowi chłopcy" (30 minut)
scenariusz, reżyseria: Aneta Ćwieluch

10.50 OT Rondo
Kamil Zyzik (woj. łódzkie), Młodzieżowy Dom Kultury w Radomsku
"Dzień języków obcych” na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza
"Kup kota w worku” i Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest” (30 minut)
scenariusz: Kamil Zyzik, reżyseria: Anita Zygma
scenografia: Joanna Sroczyńska, muzyka: Piotr Zygma

11.40 Nowy Teatr
Zuzanna Bartczak (Wojsko Polskie), Klub 1 Pułku Saperów w Brzegu
"Nie-wola istnienia" według powieści "Pałac" Wiesława Myśliwskiego (15 minut)
scenariusz, reżyseria, scenografia: Jana Koronkiewicz i Zuzanna Bartczak

12.30 OT Rondo
Martyna Kleszczewska (woj. podlaskie), Suwalski Ośrodek Kultury
"Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir" według powieści "Szare śniegi Syberii" Ruty Sepetys (30 minut)
scenariusz, reżyseria, scenografia: Jolanta Hinc-Mackiewicz

13.00 - 15.00 przerwa obiadowa

15.00 Nowy Teatr
Marcin Franaszek (woj. opolskie), Raciborskie Centrum Kultury
"Szczur bezbarwny” na podstawie powieść "Pamiętnik Stefana     Czarnieckiego” Witolda Gombrowicza (30 minut)
scenariusz, reżyseria: Grażyna Tabor

15.50 OT Rondo
Marta Pohrebny (woj. lubuskie), Zielonogórski Ośrodek Kultury
"Rozmaryn" na podstawie powieści "Rio Bar" Ivany Sajko (30 minut)
scenariusz: Dorota Rachmil-Wilczyńska
reżyseria, scenografia: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek

16.40 Nowy Teatr
Milena Piejko (woj. podkarpackie), Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
"Być szczęśliwym" według tekstu "Książka wszystkich rzeczy" Guus Kuijer (30 minut)
scenariusz, reżyseria, scenografia: Paweł Sroka, muzyka: Wiktor Marut  

17.30 OT Rondo
Janusz Kamiński (woj. świętokrzyskie), Krajowe Centrum Kultury Polskiego Związku Niewidomych w Kielcach
"Ostatni list..." w oparciu o "Ostatni list biskupa Heidenryka z Chełmży do swojego przyjaciela Wielkiego Mistrza Krzyżackiego Anno von Sangerhausen” (25 minut)
scenariusz, reżyseria: Kazimierz Trybulski

18.10 Nowy Teatr
Paweł Ziegler (woj. śląskie)
"Niechciany" na motywach tekstów Michała Krzymkowskiego "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" oraz Grzegorza Sieczkowskiego i Bernadetty Waszkiewicz "Miłość i przeznaczenie. Trzy pokolenia rodziny Kaczyńskich" (30 minut)
scenariusz, reżyseria: Jarosław Filipski
scenografia: Jarosław Filipski i Paweł Ziegler

18.30 - 20.00 przerwa na kolację

20:00 OT Rondo
Wieczór mistrzowski Stanisława Miedziewskiego
premiera monodramu pt. "Iwan Karamazow zwraca bilet" na motywach powieści "Bracia Karamazow" i "Biesy" Fiodora Dostojewskiego
reżyseria: S. Miedziewski, wykonanie M. Studziński
(wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo)

21.30 OT Rondo
Omówienia spektakli konkursowych (sala prób)

sobota, 17 czerwca

10.00 OT Rondo - próby do koncertu galowego
12:00 OT Rondo - Koncert Galowy w reżyserii Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek, ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród (wstęp wolny)

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N