Cherezinska A2 RGB110 listopada 2017 o godz. 19.00 spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5, rezerwacja: 59 842 63 49. Na spotkaniu rozlosowane będą książki Elżbiety Cherezińskiej.

"(...) po pierwszej, piastowskiej książce, >>Grze w kości<<, dziennikarze nieustannie pytali: >>Po co opowiadać o tak dalekiej przeszłości? Kogo to dzisiaj obchodzi?<<. Zaciskałam zęby i myślałam: >>To powinno obchodzić nas wszystkich<<. Ale też czułam, że skoro po tej pierwszej książce dziennikarze mają takie wątpliwości, to może powinnam szukać jeszcze innej formy dla piastowskiej opowieści, innego sposobu na dotarcie do masowej wyobraźni. Dlatego cykl >>Odrodzone Królestwo<< tak bardzo różni się od >>Gry<<." (E.Cherezińska)

Każda kolejna opowiadająca historię Polski książka Elżbiety Cherezińskiej stawała się bestselerem. W przeddzień Święta Niepodległości spotkanie z autorką, która w ostatnim okresie pozyskała wielotysięczne grono miłośników historii Polski. Spotkanie stanie się okazją do dyskusji: na czym ma polegać współczesny patriotyzm?; jak prowadzić politykę historyczną państwa, aby formować w młodych postawy patriotyczne?

Wieczór pt. "Słowo o Polsce" w ramach projektu "U mnie słowo droższe od pieniędzy", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Słupsk.