plakat A4 Mikrokosmos MiedziewskiegoMONOTEATR: Mikrokosmos Miedziewskiego

30 CZERWCA - 26 SIERPNIA 2018

Osobowość. Wizjoner. Mistrz. Detalista. „Żywa legenda”... W znacznej mierze dzięki niemu Słupsk jest określany stolicą monodramów. Stworzył dziesiątki spektakli w poetyce teatru jednego aktora, a regularność z jaką zdobywają one nagrody na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach, wprawia w pełne szacunku zdziwienie. Energiczny i żywiołowy, często wydaje się młodszy od swoich aktorów. Stanisław Miedziewski obchodził w 2016 roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej i to jemu gdański Teatr w Oknie zadedykował przegląd "Mikrokosmos Miedziewskiego" w ramach cyklu MONOTEATR.

W imieniu organizatorów zapraszamy na przegląd spektakli jednego aktora, wybranych z grona najlepszych tytułów jakie powstały pod reżyserską ręką Stanisława Miedziewskiego. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy wyśmienitych przedstawicieli sceny monodramu: Caryl Swift, Marcina Bortkiewicza, Mateusza Nowaka, Mirellę Rogozę-Biel, Michała Studzińskiego, Wioletę Komar i Krzysztofa Gordona. Spektaklom każdorazowo towarzyszyć będą rozmowy z ich twórcami. Drugim komponentem projektu jest warsztat mistrzowski ze Stanisławem Miedziewskim, skierowany do osób posiadających podstawowe doświadczenie reżyserskie lub aktorskie nabyte w teatrach amatorskich. Na zakończenie zapraszamy na dyskusję z udziałem ekspertów oraz na film "Stanisław Miedziewski – Portret wielokrotny" w reżyserii Piotra Ziębakowskiego, ukazujący różnorodne refleksje osób współpracujących z reżyserem.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na spektakle i warsztat obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc (zapisy będą prowadzone na dwa tygodnie przed każdym wydarzeniem) pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 58 322 04 14.

PROGRAM:

30.06 / 19:00 
„KALAMARAPAKSA - CZYLI RZECZ O WITKACYM”
Scenariusz i reżyseria: Stanisław Miedziewski
Wykonanie: Caryl Swift

1.07 / 19:00
„SATANA”
Reżyseria: Stanisław Miedziewski
Wykonanie: Marcin Bortkiewicz

21.07 / 19:00
„TEATRALNOŚĆ”
Reżyseria: Stanisław Miedziewski
Scenariusz i wykonanie: Mateusz Nowak

22.07 / 19:00
„JA, MARIA”
Reżyseria: Stanisław Miedziewski
Wykonanie: Mirella Rogoza-Biel

11.08 / 19:00
„IWAN KARAMAZOW ZWRACA BILET” (V2)
Reżyseria: Stanisław Miedziewski
Wykonanie: Michał Studziński

12.08 / 11:00
„DETAL JEST WSZYSTKIM - PRACA NAD MONODRAMEM”
Warsztaty mistrzowskie ze Stanisławem Miedziewskim

25.08 / 19:00
„PRZYJ DZIEWCZYNO PRZYJ”
Scenariusz i reżyseria: Stanisław Miedziewski
Wykonanie: Wioleta Komar

26.08 / 19:00
"FAL/STAFF"
Reżyseria: Stanisław Miedziewski
Wykonanie: Krzysztof Gordon

26.08 / 20:15
ZAKOŃCZENIE - dyskusja z udziałem Jolanty Krawczykiewicz, Tomasza Miłkowskiego, Wiesława Gerasa, Stanisława Miedziewskiego oraz Krzysztofa Gordona

Pokaz filmu "STANISŁAW MIEDZIEWSKI - PORTRET WIELOKROTNY"
Scenariusz i reżyseria: Piotr Ziębakowski

Teatr w Oknie, ul. Długa 50/51
Organizator: Fundacja Theatrum Gedanense
Partner: Gdański Teatr Szekspirowski

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”

MONOTEATR to zainicjowany w 2016 roku w Teatrze w Oknie cykl spotkań eksplorujący unikalną formę teatru jednego aktora. Jest okazją do bliższego spotkania szerokiego kręgu odbiorców z tą najprostszą, a zarazem najtrudniejszą z form teatralnych. Prezentacje różnorodnych spektakli tego gatunku wieńczą spotkania z artystami, dyskusje z udziałem publiczności, a także debaty z udziałem ekspertów. Kuratorem cyklu jest Wiesław Geras.

STANISŁAW OTTO MIEDZIEWSKI - Polski reżyser teatralny i filmowy, absolwent reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Odbył staż w Teatrze B. Brechta w Berliner Ensamble, przez kilka sezonów pracował w Teatrze Miejskim w Toruniu. Od 1976 roku współtworzy - aktywowany w Słupsku przez Antoniego Franczaka w 1972 roku - Teatr "Rondo", współpracując ze Słupskim Ośrodkiem Kultury. Jego przedstawienia były wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach teatralnych (m.in. Nowy York, Wrocław, Edynburg, Moskwa, Praga, Lublin, Parchowo). Prowadził warsztaty teatralne w Art Centro w Cambridge, Francji, Rosji i Danii. Został wyróżniony nagrodą I stopnia Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodą specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego i nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W 2016 roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy twórczej.