rondoTeatr Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na spektakl teatralny pt. „Głosy spod ziemi” w reżyserii prof. Daniela Kalinowskiegoktóry odbędzie się 25 stycznia br. w OT „RONDO” o 19.00.

Spektakl powstał w oparciu o relacje, wspomnienia i opracowania historyczne na temat Piaśnicy zwanej Kaszubską Golgotą. „Głosy spod ziemi” to artystyczna opowieść o lasach piaśnickich, miejscu zagłady polskiej i kaszubskiej inteligencji dokonanej w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Według różnych źródeł hitlerowcy zamordowali od 12 do 14 tys. ludzi. Spektakl ma formę nielinearną i metaforyczną. Jest formą zmierzenia się ze złem drzemiącym w każdej wojnie.

Przedstawienie zostało przygotowane w cyklu warsztatów literacko-teatralnych przez słuchaczy i członków grupy teatralnej Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Powstało w ramach programu MKiDN Edukacja kulturalna (II edycja projektu Piaśnica – kultura miejsca, koordynowanego przez Fundację im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

Prezentacja: Ośrodek Teatralny Rondo w Słupsku, 25 stycznia br. o 19.00.

Serdecznie zapraszamy, WSTĘP WOLNY