18 maja o godzinie 18.00 zapraszamy do Ośrodka Teatralnego RONDO na benefis Daniela Odiji – rozmowy nie tylko o literaturze, zaproszeni goście i oczywiście niespodzianki. Daniel Odija (ur. 1974) – prozaik, z wykształcenia pedagog, scenarzysta komiksowy, autor słuchowisk, sztuk teatralnych, komentarzy do filmów dokumentalnych oraz animator kultury. Szerszej publiczności znany od 2001 r., kiedy to książka "Ulica" wywołała poruszenie i zainteresowanie krytyki oraz czytelników. Debiutujący pisarz został nagrodzony Pomorską Nagrodą Artystyczną oraz honorową nagrodą Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

21. "Sam na scenie" - Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 69. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO odbędzie się w dniach 13 – 15 czerwca 2024r. PROGRAM WKRÓTCE ! Organizatorzy: Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej - Teatr  Rondo, Słupski Ośrodek Kultury, Zarząd Główny TKT w Warszawie.

19 kwietnia 2024r., o godz. 18:30 w Ośrodku Teatralnym Rondo wystąpi zespół Old Boy Boogie z koncertem pt. „Fascynacje” Bilety w cenie 40zł dostępne w kasie teatru oraz na stronie:

Czy wiecie, co to takiego bullying?Początkowo o bullyingu mówiono w kontekście „tradycyjnej” przemocy, mobbingu i agresji. Obecnie coraz częściej pojęcie to stosowane jest na gruncie szkolnym oraz w społecznościach uczniowsko-koleżeńskich. Przemoc wśród dzieci i młodzieży zyskała nowe narzędzia i niestety ma się całkiem dobrze. Bywa subtelna, prawie nieuchwytna, często niezauważalna przez nauczycieli czy rodziców.

Od 21 do 27 marca br. w Słupsku odbędzie się przegląd sezonu teatralnego pn. "3 TEATRY", będący efektem współpracy Ośrodka Teatralnego Rondo, Teatru Lalki TĘCZA i Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. W tym roku Rondo będzie gospodarzem gali finałowej, która odbędzie się 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W trakcie trwania przeglądu widzowie będą mogli zobaczyć aż 17 różnorodnych spektakli z repertuaru każdego ze słupskich teatrów. Poniżej przedstawiamy harmonogram spektakli, które od 21 marca oglądać można w Rondzie. 

Stanisław Ignacy Witkiewicz, syn wybitnego malarza Stanisława i nauczycielki muzyki Marii z Pietrzkiewiczów, urodził się 24 lutego 1885 roku w Warszawie. W wyniku pomyłki w metryce, w dacie urodzenia miał wpisany zamiast lutego marzec, ale nigdy nie prostował tego błędu. My jednak upieramy się przy prawdziwej dacie urodzin i to właśnie 24 lutego świętować będziemy "139. urodziny Stasia".

Grupy teatralne Poczekalnia Snów i Warsztatowa NOVA zapraszają na premierę spektaklu "Iwona?", inspirowaną tekstem Witolda Gombrowicza pt. "Iwona, księżniczka Burgunda". Spektakl porusza aktualny temat akceptacji lub jej braku dla inności, otwartości na to, co nowe i obce, szukania własnej tożsamości. Nikt nie opowie tego lepiej, niż współczesna młodzież, szczególnie, że do obu grup teatralnych dołączyli w tym roku szkolnym rówieśnicy, którzy przyjechali do Słupska z ogarniętej wojną Ukrainy.

Z nieskrywaną wręcz dumą pragniemy poinformować, że działający w Rondzie TEATR OSOBLIWY ze swoim spektaklem pt. "Żadanice" zdobył I. Nagrodę na odbywającym się w niemieckim Oldenburgu I. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Inkluzywnych!  Oprócz nagrody za najlepszy spektakl jurorzy docenili również reżyserię (Agata Andrzejczuk), a także scenografię i kostiumy.

Działające w Rondzie grupy teatralne Poczekalnia Snów i Teatr Dojrzały zapraszają na "Siostry" - spektakl o nieszczęśliwych miłościach inspirowany tekstami A. Czechowa i J. Głowackiego.

Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej ogłosił rok 2024 dla Konkursu Recytatorskiego ROKIEM ZBIGNIEWA HERBERTA w finale turnieju recytatorskiego ufundowana zostanie Nagroda Specjalna za szczególnie wartościową interpretację utworu. Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej - Teatr Rondo i Słupski Ośrodek Kultury, jako organizatorzy eliminacji rejonowych postanowili tegoroczną edycję dedykować także pamięci Witolda Gombrowicza i Czesława Miłosza wpisując się w  coroczną tradycję polskiego Senatu, który ogłosił patronów na rok 2024.

Tytułowe żadanice to lalki spełniające życzenia, wywodzące się z tradycji słowiańskiej. Motanki, które tworzono i nadal tworzy się ze skrawków tkanin po to, by spełniały marzenia i życzenia, stały się dla nas inspiracją do opowiedzenia o swoich pragnieniach. To opowieść o dorastaniu do dorosłości i odkrywaniu własnych potrzeb. To historia dziewczyny wyruszającej w podróż ku spełnieniu, ku miłości, mimo ograniczeń i stereotypów w tym temacie. Wymotane żadanice, jako strażniczki marzeń, nie pozwalają o nich zapomnieć. Dlatego snujemy te historię, by wciąż trwała w nas żywą.