Nie opadły jeszcze emocje po styczniowych pokazach, a przed nami kolejny ekscytujący miesiąc w DKF Projekcja. W lutowych planach znalazło się bowiem spotkanie z reżyserem, coroczny maraton upamiętniający rocznicę powstania naszego klubu i - jak zawsze - garść wyjątkowych tytułów, które zabiorą nas w filmową wędrówkę po różnych krajach (od Japonii, przez Polskę, po Meksyk), stylach i rodzajach.

Przed nami kolejny rok filmowych spotkań DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. Obiecujemy, że nie zabraknie w nim najciekawszych, skłaniających do dyskusji produkcji, tytułów nagradzanych na najważniejszych światowych festiwalach, obrazów debiutantów jak i uznanych reżyserów, a także spotkań z twórcami. Rezerwujcie zatem czwartkowe wieczory, by w miłej i kameralnej atmosferze spędzić czas w kinofilskim gronie!

W sobotę, 16 grudnia, gościem DKF Projekcja był Klaudiusz Chrostowski, który spotkał się z widzami po przedpremierowym pokazie "Ultima Thule". Rozmowę z reżyserem prowadził krytyk filmowy Rafał Pawłowski.

Przed nami ostatnie w tym roku spotkania DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. W gorączce przedświątecznych przygotowań chcemy zaproponować Wam chwilę oddechu, moment zatrzymania się i refleksji, który – tak czujemy – jest wszystkim nam ostatnio bardzo potrzebny.

30 listopada odbył się przedpremierowy pokaz najnowszego obrazu Olgi Chajdas "Imago", a po seansie widzowie DKF Projekcja mogli spotkać się i porozmawiać z grającą w filmie główną rolę Leną Górą.

Zapraszamy na listopadowe spotkania DKF PROJEKCJA im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

Przed nami październikowe spotkania DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. W nadchodzącym miesiącu przyjrzymy się obrazom, które zostały docenione na polskich i europejskich festiwalach: od Gdyni, przez Berlin, po Wenecję, a całość zwieńczymy filmową ucztą w iście retro stylu.

Ostatni dzień sierpnia dla jednych jest końcem wakacji, a dla nas oznacza powrót czwartkowych wieczorów z filmem, herbatką i rozmową. Widzimy się już za tydzień. Dokładnie o 18.00, jak zawsze...

W czwartek, 27 kwietnia, widzowie DKF Projekcja mieli okazję nie tylko zobaczyć "Roving Woman", ale też spotkać się i porozmawiać z jego twórcami: reżyserem Michałem Chmielewskim i aktorką oraz współautorką scenariusza Leną Górą.