Słupski Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalny Punkt Zapalny realizuje projekt „Stiepan Pisachow – nietuzinkowy autor bajek dla dzieci”, dofinansowany ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Miasta Słupska. W ramach projektu studenci Akademii Pomorskiej przetłumaczyli bajki archangielskiego pisarza – Stiepana Pisachowa, a studenci Archangielskiego Koledżu Kultury i Sztuki wykonali ilustracje do publikacji. Instruktorzy Ośrodka Teatralnego Rondo – Małgorzata Burjan i Wiesław Dawidczyk z grupami: Nova, Poczekalnia Snów i Teatr Dojrzały na podstawie bajek przygotowali spektakl muzyczny, który zostanie zaprezentowany uczniom słupskich szkół. Premiera 4 listopada o godz. 9:30.

Słupski Ośrodek Kultury, grupa teatralna Materia Prima oraz Teatr Osobliwy zapraszają na "Pomór.Szeptowisko" - eksperymentalne, etno-folkowe słuchowisko muzyczne oparte na legendach, klechdach i podaniach słowiańskich. Inspiracją do stworzenia pieśni były między innymi zbiory Kazimierza Władysława Wójcickiego, jednego z pionierów folklorystyki polskiej, ale też Edda Poetycka, najstarszy zabytek piśmiennictwa islandzkiego, legendy macedońskie, serbskie, bułgarskie i ukraińskie. Mimo, że źródła naszych inspiracji sięgają do dawnych czasów, tematyka wokół której oscyluje słuchowisko jest całkiem współczesna - próbujemy przyjrzeć się pojęciu choroby, epidemii, pomoru przez pryzmat podań.

Zajęcia teatralne w Rondzie zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Odpowiadając na zapotrzebowanie otwieramy kolejne grupy, zarówno dla amatorów pracy scenicznej, jak i miłośników rytmu.

Ośrodek Teatralny RONDO oraz grupa teatralna Materia Prima zapraszają na PIOSENKI PRZECIWKO LUDZKOŚCI - 15 października o godzinie 19:00

Grzegorz Piekarski-Reifer z GRAND PRIX Festiwalu "Strzała Północy 2021" za debiut aktorski w monodramie "Wyznania" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego!!! GRATULUJEMY !!! "Wyznania" miały swoją premierę 24 października 2020 roku, lecz z powodu pandemii nie mogliśmy wtedy pokazać go na żywo szerszej publiczności. Monodram wróci jednak na naszą scenę już na początku przyszłego roku, więc słupscy widzowie będą mogli zobaczyć Grzegorza Piekarskiego na żywo w jego nagrodzonym, głośnym debiucie.

Miło nam poinformować, że w poniedziałek, 18 października na scenie Ronda będzie można zobaczyć Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark ze spektaklem "Plateau".   Spektakl realizowany jest w ramach Polskiej Sieci Tańca.   Połączenie tańca i teatru, starego bawoła w nowych baletkach i dzika ze skrzydłami to najnowsze dzieło polskiego choreografa Macieja Kuźmińskiego i reżysera emigranta z USA Paula Bargetto. Wynikiem ich kolaboracji jest spektakl napięty jak lina linoskoczka, który gardzi strachem, który skacze odważnie nad przepaścią i śmieje się z lekka pogardą by – mamy nadzieję – zapewnić Państwu rozrywkę najwyższego lotu.

Zbieramy historie mieszkańców do spektaklu "Słupsk.Utopia" w reżyserii Aleksandry Skorupy. Zależy nam na stworzeniu scenariusza na bazie lokalnych opowieści o Słupsku.

Już niedługo...Już za trzy tygodnie...Przez eter przetoczy się Homen, Dziki Gon, Pomór. Dasz się porwać?

Zapraszamy serdecznie do Ośrodka Teatralnego RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a na promocję najnowszej książkiJolanty Niktowskiej-Węglarz pt. „Kwarantannariusz. Zapiski z pandemii 2020-2021”. Spotkanie z autorką poprowadzi prezydentka Słupska, p. Krystyna Danilecka-Wojewódzka. 28 września, godz. 18:00

24. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacy pod strzechy" już za nami. Przez trzy dni swoje prace zaprezentowało kilkudziesięciu artystów reprezentujących niemal każdą dziedzinę sztuki.  Zjednoczony Protokół decyzjiJurora Ekscentrycznego, Jurora Honorowego oraz wszystkich innych osób przyznających nagrody 24. Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy” w dniu 18 września 2021 r.

Stowarzyszenie Kulturalny Punkt Zapalny i Słupski Ośrodek Kulturyzapraszają na 19. Dni Kultury Żydowskiej, które odbędą się w dniach 22 - 27 września.