fot. Iwo Bochat 33Poczekalnia Snów - teatr młodzieżowy, który tworzą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Słupska i Ustki. Oprócz warsztatowych zajęć teatralnych młodzi aktorzy pracują nad przygotowaniem przedstawień, poznając tajniki gry aktorskiej, interpretacji tekstów dramatów, prowadzenia dialogów i budowania monologów, analizy psychologicznej postaci scenicznych oraz motywów ich zachowań.

Wszystko zaczęło się w roku 2015, od warsztatowych zajęć teatralnych, które dla większości uczestników były pierwszym doświadczeniem scenicznym. W czasie zajęć z plastyki ruchu, impostacji i emisji głosu oraz ćwiczeń zespołowych, młodzi aktorzy próbowali uświadomić sobie różne aspekty pracy scenicznej. Dla zdecydowanej większości była to próba udana, która zaowocowała trwałym związaniem się z młodzieżową sceną teatru Rondo. Grupa próbowała odnaleźć tożsamość w pierwszej konfrontacji ze sceną w przedstawieniu, nomen omen: "Tożsamość".

Następnie przyszły większe wyzwania aktorskie, zaprezentowane w "Poczekalni snów" i ostatniej premierze teatru, "Lekcja z pułapki" wg "Pułapki" Tadeusza Różewicza.

Premiery: "Tożsamość", "Poczekalnia snów", "Lekcja z pułapki".

Znaczna część zespołu uczestniczy także w zajęciach recytatorskich, pracując nad interpretacją tekstów poetyckich i prozatorskich, przygotowując się do udziału w turniejach i konkursach recytatorów.

Obecnie Poczekalnia Snów pracuje nad scenicznym kształtem spektaklu wg "Matki" Witkacego.

Teatr tworzą Karolina Błaszczyk, Izabela Kleinszmidt, Michaela Kunda, Marta Piotrowska, Ola Wesoła, Adam Hałaburda, Adam Poboży, Czarek Słowiński. Grupę prowadzi Wiesław Dawidczyk.