Słupski Ośrodek Kultury z niekrytą radością ogłasza nabór do kolejnej PUMY.   11. Przegląd Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej odbędzie się 5 lipca (piątek) o godzinie 17 tradycyjnie na dziedzińcu Szkoły Kultury przy ulicy Banacha 17. 

W ramach realizacji projektu 22. Dni Kultury Żydowskiej w Słupsku, którego celem jest m.in. promowanie idei otwartości na inne grupy kulturowe, zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w konkursie na podcast na temat historii cmentarza żydowskiego w Słupsku. Na autorów najlepszych podcastów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

Droga Mieszkanko, Drogi Mieszkańcu! Po kilkuletniej przerwie wracamy z badaniem dotyczącym diagnozy potrzeb kulturalnych. Naszym marzeniem jest, aby inicjatywy i wydarzenia kulturalne w Słupsku były dopasowane do potrzeb jego mieszkanek i mieszkańców. Dlatego uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszego kwestionariusza ankiety. Zebrane odpowiedzi pozwolą na zidentyfikowanie nie tylko potrzeb, ale także zasobów i samodzielnych inicjatyw. Tym razem badaniami obejmujemy osoby zamieszkujące obszary Śródmieścia i Zatorza. By nasza diagnoza miała charakter oceny dopełniającej pragniemy także poznać opinie i potrzeby osób z doświadczeniem uchodźczym mieszkających aktualnie w naszym mieście.

19 kwietnia Słupski Ośrodek Kultury po raz kolejny weźmie udział w akcji społeczno-edukacyjnej ŻONKILE, upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych 'Mechanik' upamiętnimy rocznicę powstania poprzez zaplanowany na godzinę 12:00 akt dbałości o replikę przysynagagolnego płotu przy ul. Niedziałkowskiego. Następnie zasadzimy na terenie okalającym dawną synagogę żonkile, symbolizujące pamięć szacunek i nadzieję.

Rok 2023 Słupska Sinfonietta zakończy wspaniałym koncertem pt. "Kolędy Świata" "Kolędy Świata" to program składający się z aż 24 kolęd, z których każda pochodzi z innego kraju. Prezentowane są zarówno utwory z Europy środkowej, Europy wschodniej i Skandynawii, jak i z krajów Ameryki Północnej i Południowej. Utwory zostały dobrane w taki sposób, aby nie tylko prezentowały warstwę językową danego kraju, ale także narodowe tradycje muzyczne.

Szkoła Kultury przy ul. Banacha 17 ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2023/2024 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

10. Przegląd Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej – PUMA 2023 8. lipca 2023, godz. 17.00 Dziedziniec Szkoły Kultury przy ul. Banacha 17 Po raz kolejny młodzi artyści zawładną sceną Słupskiego Ośrodka Kultury. Dziesiąta PUMA to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności przed mieszkańcami Słupska i regionu. To także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, między innymi Grand Prix - Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego w kwocie 2000 zł, czy Nagroda Prezydentki Miasta Słupska w kwocie 2000 zł.

Pierwszy tydzień ferii zimowych w Szkole Kultury będzie bogaty w ofertę zajęć dla najmłodszych. Zapraszamy na Zimowe Warsztaty, w trakcie których Wasze pociechy spędzą czas z dala od komputerów, smartfonów i tabletów.

Pierwsze zajęcia ceramiczne w ramach projektu Kulturalna Integracja
Projekt „Kulturalna Integracja” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje 2022” oraz ze środków Miasta Słupska trwał od początku lipca do końca października.

Pierwsze zajęcia ceramiczne w ramach projektu Kulturalna Integracja
Wystawa prac uczestników i uczestniczek warsztatów ceramicznych i warsztatów makramy była zwieńczeniem cyklu zajęć prowadzonych w ramach projektu „Kulturalna integracja”.  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje 2022” oraz ze środków Miasta Słupska. Otwarcie wystawy, które odbyło się 27 września 2022 r. uatrakcyjnił występ uczestników warsztatów animacyjno-rytmicznych, które odbyły się również w ramach projektu.  

Kiedy ostatnio zrobiłaś-eś  coś nowego po raz pierwszy ? Masz ochotę na coś nowego na trochę ruchu , nowe hobby , na  nowe wezwanie. Jeżeli lubisz ruch a jeszcze lepiej taniec, to jest to propozycja dla Ciebie.