„Jaśniejsze niż słońce!” to propozycja na wakacyjne weekendy dla słupszczan - młodszych i starszych. W każdą sobotę lipca i sierpnia w przestrzeni miejskiej zorganizowane zostaną przyjazne spotkania z językiem, które kształtować będą twórcze, odpowiedzialne i świadome postawy wobec języka polskiego, zbudują kompetencje językowe oraz udoskonalą umiejętności posługiwania się językiem ojczystym.   Z wakacyjną mobilna sceną językową spotkamy się aż dziewięć razy, a pojawi się ona w następujących miejscach:

Mamy to! Z 10 złożonych w ramach konkursu na najlepsze inicjatywy społeczno-kulturalne mieszkańców Słupska wybraliśmy siedem, tyle na ile pozwalał nam regulamin programu Dom Kultury+. Chcemy podkreślić, że wszystkie zgłoszone inicjatywy były warte realizacji, więc komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Ale 7 było liczbą graniczną, więc wybraliśmy i oficjalnie przedstawiamy listę zwycięskich projektów:

Serdecznie zapraszamy do udziału w atrakcyjnym programie letnich warsztatów w Szkole Kultury. Zajęcia skierowane są do najmłodszych miłośników kultury i sztuki. Podczas wakacji Wasze dzieci będą mogły w kreatywny sposób spędzić czas z dala od komputerów, smartfonów i tabletów.

Serdecznie zapraszamy na obchody 123. urodzin Ratusza w Słupsku, które odbędą się w niedzielę, 30 czerwca 2024 roku. Słupski Ośrodek Kultury przygotował program pełen atrakcji dla całych rodzin, który gwarantuje niezapomniane wrażenia i świetną zabawę! Program wydarzenia:

Słupski Ośrodek Kultury w ramach I części projektu „Integracyjne inicjatywy lokalne” realizowanego w zakresie programu Dom Kultury+ Edycja 2024 Narodowego Centrum Kultury opracował diagnozę potrzeb kulturalnych mieszkańców słupskich dzielnic, tj. Śródmieścia i Zatorza oraz osób uchodźczych zamieszkujących w naszym mieście.

Masz pomysł? Chcesz działać na polu kultury? Zgłoś do nas swój pomysł, przyjdź na warsztaty pisania projektów, napisz projekt (pomożemy:). Spośród złożonych wniosków projektowych, wybierzemy/wybierzecie maksymalnie 5 do dofinansowania i realizacji. Publikujemy Regulamin Projektu "Integracyjne inicjatywy lokalne" i wniosek projektowy (edytowalny). Prosimy zapoznać się z Regulaminem przed rozpoczęciem pisania wniosku.

Słupski Ośrodek Kultury z niekrytą radością ogłasza nabór do kolejnej PUMY.   11. Przegląd Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej odbędzie się 5 lipca (piątek) o godzinie 17 w Emceku przy al. 3 Maja 22!

W ramach realizacji projektu 22. Dni Kultury Żydowskiej w Słupsku, którego celem jest m.in. promowanie idei otwartości na inne grupy kulturowe, zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w konkursie na podcast na temat historii cmentarza żydowskiego w Słupsku. Na autorów najlepszych podcastów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

Droga Mieszkanko, Drogi Mieszkańcu! Po kilkuletniej przerwie wracamy z badaniem dotyczącym diagnozy potrzeb kulturalnych. Naszym marzeniem jest, aby inicjatywy i wydarzenia kulturalne w Słupsku były dopasowane do potrzeb jego mieszkanek i mieszkańców. Dlatego uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszego kwestionariusza ankiety. Zebrane odpowiedzi pozwolą na zidentyfikowanie nie tylko potrzeb, ale także zasobów i samodzielnych inicjatyw. Tym razem badaniami obejmujemy osoby zamieszkujące obszary Śródmieścia i Zatorza. By nasza diagnoza miała charakter oceny dopełniającej pragniemy także poznać opinie i potrzeby osób z doświadczeniem uchodźczym mieszkających aktualnie w naszym mieście.

19 kwietnia Słupski Ośrodek Kultury po raz kolejny weźmie udział w akcji społeczno-edukacyjnej ŻONKILE, upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych 'Mechanik' upamiętnimy rocznicę powstania poprzez zaplanowany na godzinę 12:00 akt dbałości o replikę przysynagagolnego płotu przy ul. Niedziałkowskiego. Następnie zasadzimy na terenie okalającym dawną synagogę żonkile, symbolizujące pamięć szacunek i nadzieję.

Rok 2023 Słupska Sinfonietta zakończy wspaniałym koncertem pt. "Kolędy Świata" "Kolędy Świata" to program składający się z aż 24 kolęd, z których każda pochodzi z innego kraju. Prezentowane są zarówno utwory z Europy środkowej, Europy wschodniej i Skandynawii, jak i z krajów Ameryki Północnej i Południowej. Utwory zostały dobrane w taki sposób, aby nie tylko prezentowały warstwę językową danego kraju, ale także narodowe tradycje muzyczne.