Zakończyliśmy realizację zadań tegorocznego konkursu Studia inicjatyw - edycja II w Słupskim Ośrodku Kultury. Zgłoszone Inicjatywy charakteryzowały się dużym zróżnicowaniem. Świadcząc o kreatywność i pomysłowość osób stojących za wnioskami. Zadania kierowane były do różnych grup wiekowych i środowisk mniej lub bardziej widocznych w mieście.
Jesienny Turniej dla Dzieci i Młodzieży edycja II to oddolna inicjatywa zgłoszona przez Dzmitra Aniskevicha w ramach konkursu Studia Inicjatyw SOK. Turniej jest finansowany ze środków Słupskiego Ośrodka Kultury.
24 – 25. Września 2022, start godz. 10:00
Emcek, al. 3 Maja 22
W Turnieju udział mogą brać uczestnicy do rocznika 2005 roku (17 lat)
W kameralnej atmosferze uczestniczki i prowadzące wymieniły się swoimi doświadczeniami podróżniczymi i marzeniami na kolejne podróże, udowadniając, że podróżować można w każdym wieku i z każdym budżetem. W części teoretycznej poruszone zostały takie zagadnienia jak: jak zaplanować podróż, jak wybrać destynację a także ekipę. Prowadzące podzieliły się także wskazówkami praktycznymi dotyczącymi między innymi biletów, noclegów, atrakcji i bezpieczeństwa w podróży.
"Bari, Bari na tarasie” to kolejna oddolna inicjatywa realizowana w ramach konkursu Studia Inicjatyw.
Był to koncert muzyki włoskiej, a znane przeboje wykonał Thomas Grotto.
"Bari, Bari na tarasie” to kolejna oddolna inicjatywa realizowana w ramach konkursu Studia Inicjatyw.
Będzie to koncert muzyki włoskiej, a znane przeboje wykona Thomas Grotto.
Śpiew, taniec i muzyka to właśnie jest to, w czym Thomas się realizuje i czego w życiu szuka. Niecodzienne połączenie rockowej perkusji i gorących latynoskich rytmów czyni z Thomasa osobę niezwykle barwną.
Udowodnił to biorąc udział w programach takich jak „Szansa na Sukces”, „Mam Talent”, „The Voice of Poland”, „The X Factor” oraz „Śpiewaj i Walcz”.
Zapraszamy 22 lipca 2022 r. o godz. 20:00 na taras Emceku
Dziś 7 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie warsztatów Litery w mieście – mural.
Jest to seria warsztatów polegająca na zebraniu a dokładniej sfotografowaniu liter, cyfr i starych napisów spod spękanych tynków, rozebranych przebudówek przedwojennych kamienic jak i współczesnych sklepowych szyldów czy neonów widocznych w przestrzeni miasta . Efektem końcowym będzie stworzenie obrazu w postaci mało-formalnego muralu.
Projekt realizowany jest w ramach Studia Inicjatyw.
W dniu 15 lutego zakończyliśmy nabór wniosków na drugą edycję konkursu "Studio Inicjatyw". Pomysły zgłoszone do tegorocznej edycji charakteryzowały się dużym zróżnicowaniem, potwierdzając wyjątkową kreatywność i pomysłowość osób stojących za wnioskami. Inicjatywy kierowane są do różnych grup wiekowych i środowisk mniej lub bardziej widocznych w mieście.
Wśród jedenastu zgłoszeń znalazły się zarówno nowe, jak i znane już inicjatywy, cieszące się w ubiegłorocznej edycji konkursu wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.
Studio Inicjatyw zaprasza Państwa do składania wniosków na rok 2022 i realizacji oddolnych, samodzielnych i niezależnych inicjatyw w postaci warsztatów, zajęć, spotkań, koncertów itp. Podstawowym warunkiem jest to, by adresatami wydarzeń stali się mieszkańcy Słupska, zaś miejscem realizacji Emcek (Al. 3 Maja 22), Szkoła Kultury (ul. S. Banacha 17) lub przestrzeń publiczna tej części miasta.
Na wnioski czekamy do 15 lutego 2022.
Realizacja pomysłów od 1 marca do 15 listopada 2022.
Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "Po podróży". To propozycja zarówno dla tych, których pasją jest zwiedzanie świata, jak i tych, którzy lubią po prostu posłuchać o wyprawach w cztery strony świata, wrażeniach, mieszkańcach odległych lądów, ich kulturze i tradycjach.
Spotkania będą także pełnić rolę forum wymiany doświadczeń praktycznych, dotyczących transportu, biletów, miejsc noclegowych itp.
U'Panzerott, Kisiciele Marcin Kisielewski i Słupski Ośrodek Kultury mają zaszczyt zaprosić na warsztaty kiszenia.
Kiszenie to sposób konserwacji żywności, który opiera się na fermentacji. Efektem kiszenia jest nie tylko dłuższy termin przydatności. Kiszonki mają znacznie mniej cukru, są lepiej przyswajane, ułatwiają przywrócenie prawidłowej mikroflory w jelitach, a także wspomagają działanie układu odpornościowego.
To projekt zakładający prezentację kultury hiphopowej z raperami, rysownikami, bboyami czy producentami muzycznymi.
W sobotę, 9 października 2021, na scenie sali pARTer Emceku zaprezentowali się m. in. EndRiu oraz Tolu - przez wiele lat związani z inicjatywą "Hip-hop. Druga Szansa" oraz zaproszeni do współpracy młodzi artyści - rapperzy, rysownicy, a nawet osoby jeżdżące na BMX-ach i deskorolkach. Wyróżnione przez ekspertów osoby zostanały nagrodzone.
Dzień wcześniej, w piątek 8 października 2021, odbyły się warsztaty na które zaprosiliśmy uczniów z lokalnych szkół.
Na realizację wniosku przyznano 2 000 zł.
Zajęcia były nieodpłatne.