A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Grupa 3
Gatunek Rock
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

GRUPA 3  działała w latach 1975-1981. Wykonywała początkowo klasyczną poezję śpiewaną bazującą na 3 wokalach i 2 gitarach + „przeszkadzajki”.

Pierwszy skład tworzyli Wiesław Krawczykiewicz, Jarosław Litorowicz oraz Iwona Wisz.
Po odejściu Jarka w 1977r. do składu dołączył Dariusz Rennert. Potem następowały kolejne przetasowania naukowo-losowe. W Grupie 3  grali i śpiewali przez pewien okres również Józek Budrewicz , Jacek Mazurkiewicz , Alina Błaszczyk.

W wywiadzie dla " SM" z 1977, po otrzymaniu jednej z nagród festiwalu w Kielcach, mówili m.in: "Poznaliśmy się w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku. Razem uczyliśmy się grać na gitarze; ja i Jarek graliśmy od l klasy ogólniaka, Iwona doszła jako początkująca... "Byłam kiedyś na obozie, śpiewałam piosenki, ale nie potrafiłam sobie akompaniować. Grał na gitarze jakiś chłopak, ale nie chciał mi akompaniować, bo mu się nie podobałam, więc sama nauczyłam się grać, no, a potem poszłam do MDK-u, gdzie spotkałam Jarka i Wieśka..."

Najpierw znajduję wiersze, do których próbuję zrobić muzykę. Czasem jednak mam jakieś ciekawe funkcje, melodię i wtedy szukam tekstów. To co robiliśmy dotychczas, to było chyba o sensie życia. Sięgamy oczywiście do poezji, przy niej myśli się bardziej niż przy kilkuset watach. Chcemy śpiewać piosenki z tekstami mniej znanych poetów, bo Baczyńskiego, Grochowiaka,Harasymowicza śpiewają teraz wszyscy... Na próbach spotykamy się dwa razy w tygodniu, ćwiczymy dwie, trzy godziny pod okiem instruktora. Myślimy o uzupełnieniu składu sekcją rytmiczną - bongosami, grzechotkami i innymi przeszkadzajkami, może pianinem? W muzyce możemy pokazać siebie; co czujemy, co myślimy, co chcielibyśmy powiedzieć. Wydaje nam się, że łatwiej to zaśpiewać...

grupa3 1 big  grupa3 4 big  grupa3 iwona big grupa3 5 big
 grupa3 wroclaw big  grupa3 big  grupa3 ziut big  grupa trzy big
Albumy (0)
Utwory (0)