A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kayanis
Gatunek Pop
WEB www.kayanis.com
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Kayanis edukację muzyczną rozpoczął od nauki gry na gitarze, w wieku ok. 10 lat. Następnie zgłębiał tajniki kontrabasu w Państwowej Szkole Muzycznej w rodzinnym Słupsku, której jednak nigdy nie ukończył. Już w wieku 13 lat zaczął zdobywać doświadczenie w najprzeróżniejszych lokalnych zespołach muzycznych. W pierwszą trasę koncertową pojechał w wieku 14 lat.

Pierwszy własny zespół założył w wieku 15 lat, w roku 1987. Grupa nazywała się „Van der Krammer”. Był to tercet grający muzykę elektroniczną, zbliżoną klimatem do dokonań Tangerine Dream, Klausa Schulze czy Vangelisa. W 1990 roku postanowił zacząć pracować na własny rachunek. Napisał dwie suity elektroniczne, z których jedna doczekała się opublikowania kilka lat później.

W 1993 roku założył wraz z przyjaciółmi własne studio nagrań, w którym zamierzał realizować swoje kolejne pomysły. Pomysł jednak okazał się niewypałem. Okres studiów nie pozwalał na zbyt aktywną działalność artystyczną. W 1994 roku oficyna X-Serwis wydała pierwszy materiał Kayanisa - „Oczekiwanie”. Kilka drobnych utworów ukazało się również na kompilacjach promujących młodych twórców.
 

Pod koniec studiów (studiował neofilologię na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku) zaangażował się w pracę zespołu „Shaxbeer”, dla którego pisał i aranżował wszystkie utwory.

Nagrania umieszczone w archiwum pochodzą z sesji próbnej przygotowującej materiał na pierwszą płytę Kayanisa, realizowanej w WDK.

Albumy (0)
Utwory (0)