A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zakładka

Bookmark and Share

“Funky and Soul” – taki kierunek muzyki wzorowanej na Earth, Wind & Fire czy Quincy Jones był w kręgu zainteresowań grupy muzycznej Wrak. Zespół zaistniał w roku 1981 na słupskiej WSP. Ta studencka grupa tworzyła muzykę własną aby w roku 1983 wygrać telewizyjny konkurs młodych talentów w Krakowie „Najlepszy z ośmiu“. Wcześniej grupa wzięła udział w sesji nagraniowej w gdańskim studio Rozgłośni Polskiego Radia.
Nagranie „Małolata“ w Polskim Radiu Szczecin umożliwiło prezentację grupy na antenie całego kraju.

wrak panorama big

Zespól był wielokrotnie prezentowany m.in. na antenie „Lata z radiem“ oraz 1 i 3 Programu Polskiego Radia. W roku 1983 zrealizowany został również program telewizyjny, emitowany w sobotni wieczór 2 programu TVP.

Ponadto Wrak brał udział w festiwalu piosenki OPOLE´83 i wielu innych imprezach ogólnopolskich (Open Rock`82 w Krakowie, laureat Złotej Dziesiątki OMPP we Wrocławiu).
W okresie swojej działalności grupa współpracowała z wieloma muzykami. Tak na przykład kolejną sesję nagraniową w studio PR Szczecin w roku 1984 zrealizowano przy współpracy Piotra Zandera, wówczas gitarzysty zespołu Lombard.

wrak panorama2 big

Po zmianie perkusisty na Daniela Olewnika, w roku 1985 zrealizowana została ostatnia sesja nagraniowa w szczecińskim studio Polskiego Radia po czym zespół zawiesił działalność.

Skład zespołu stanowili:

- Marek Kowalczyk – śpiew, instrumenty klawiszowe (lider zespołu)
- Jacek Czernicki – gitara
- Grzegorz Dębniak – gitara
- Edmund Wrycz-Rekowski – bas
- Tomasz Karbowiak – perkusja

Skład sekcji dętej to między innymi:
Witold Poprawski, Jacek Mazurkiewicz, Jan Abolik – saksofony,
Krzysztof Słobodzian, Marek Gawkowski, Marek Żwirdowski, Wiesław Orłowski - trąbki ,

Gościnnie współpracowali również:  Piotr Tomys, Andrzej Kubaczyk oraz Janusz Vogelsinger.  
W promocji zespół był wspomagany między innymi przez Wincentego Stachowskiego (w pierwszej fazie działalności) oraz Mariusza Myśliwca .

Albumy (3)
Utwory (7)
# Song