Z wielkim bólem przyjęliśmy informację, że w dniu dzisiejszym odeszła Jadwiga Girsa-Zimny. Jako instruktorka MOK i SOK od 1977 roku wychowała kilka pokoleń fotografów i fotografików, którzy z sukcesami realizują zaszczepioną im przez Panią Jadzię pasję.
Prowadzona przez nią Pracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej była dla młodych uczestników zajęć drugim domem, w którym uwielbiali przebywać i realizować się twórczo. Zorganizowała swoim podopiecznym niezliczoną liczbę wystaw, organizowała cykliczne warsztaty fotograficzne we współpracy z wieloma partnerami (m.in. z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku), a także dokumentowała naszą działalność przez ponad cztery dekady.

 

Pani Jadzia była również wspaniałą koleżanką z pracy, pełną ciepła, chęci do pomocy, skromności i uśmiechu, którym zarażała nas nawet w najbardziej pochmurne dni.
W imieniu wszystkich pracowników Słupskiego Ośrodka Kultury składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i łączymy się z nią w bólu po stracie kochanej żony, mamy i babci.
 
Ceremonia pogrzebowa JADWIGI GIRSA-ZIMNY odbędzie się w sobotę 23 września o godzinie 10:00 w kaplicy na Starym Cmentarzu, skąd o 10:30 nastąpi wyprowadzenie do miejsca spoczynku.