Hangar Aero Model Klubu przy SOK Słupsk w sobotnie popołudnie przywitał wszystkich kolejną premierą. Na pasie startowym pojawił się długo oczekiwany przez nas model PZL-130 ORLIK-a wykonany przez Andrzeja Kobyłeckiego. Pierwszy lot "zaliczony" 😇 co potwierdzają uśmiechnięte twarze kolegów, którzy kibicowali temu wydarzeniu. Pozostali koledzy również nie próżnowali. Zapraszam do galerii poniżej🤓.

 

A oto kolejna nowość w hangarze Aero MODEL Słupsk 🤓
Tomasz Pyżlak zbudował ślicznego Pipera J3 CUB. Pomimo niewielkich wymiarów bardzo dziarsko radził sobie z lotem w przed burzowej aurze. Model zaliczył swój pierwszy lot na 5 z plusem i po niewielkich korektach ustawień silnika z pewnością będzie cieszył oko dumnie i cicho przelatując nad naszymi głowami... ups ...wróć... nad głowami nie latamy..😁 Ta dobrze znana wszystkim klasyczna żółta sylwetka amerykańskiego górnopłatu zawsze wywołuje uśmiech na twarzach obserwatorów. Brawo Tomasz😎

Krzysztof Herman powrócił do modelu Curare 40 i po rekonstrukcji znów wzbił się w powietrze. Ten model to „przyczajony tygrys”. Już pierwszy lot ukazał doskonałość konstrukcji I wielki potencjał drzemiący w tym modelu. Aż by się chciało rzec „O cur...are”.
Model tak chętnie przecinał powietrze, że aż zgubił tłumik😁🤣