Jak co roku, Słupski Ośrodek Kultury przygotował na sezon wakacyjny szereg zajęć, warsztatów i wydarzeń kulturalnych. Ze względu na trwający remont budynku Emceku przy al. 3 Maja i tymczasowe przeniesienie kina REJS do budynku przy ul. Niedziałkowskiego, przygotowanie wakacyjnej oferty było dla nas nie lada wyzwaniem logistyczno-organizacyjnym. Mamy jednak nadzieję, że mu podołaliśmy.

 

Rękodzielnia SOK przy ul. Wojska Polskiego 10a zaprasza dzieci na półkolonie organizowane w dwóch turnusach (1-5 lipca i 15-19 lipca)

Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy fantastyczne warsztaty rękodzielnicze, atrakcyjne wycieczki i konkursy. Jak co roku, dobra zabawa gwarantowana.

Udział w zajęciach jest nieodpłatny dzięki wsparciu finansowemu Miasta Słupska. Ze względu na duże zainteresowanie informujemy, że na obecną chwilę brak już wolnych miejsc.

 

Emcek, przeniesiony tymczasowo do budynku po wygaszonym Gimnazjum nr 4 przy ul. Banacha 17 zaprasza na warsztaty muzyczne dla wszystkich grup wiekowych, a także na zajęcia plastyczne "Nasza sztuka" dla dorosłych. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

Przez cztery lipcowe tygodnie, od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00 – 14.00, instruktorzy muzyczni SOK prowadzić będą indywidualne zajęcia dla dzieci od klasy 3 szkoły podstawowej, młodzieży i dorosłych. To doskonała okazja zarówno do rozpoczęcia swojej przygody ze śpiewem, gitarą, lub instrumentami klawiszowymi, jak i do podszlifowania warsztatu muzycznego.

Zajęcia są bezpłatne, zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zajęcia plastyczne "Nasza sztuka" kierujemy do osób dorosłych, które po intensywnym dniu (na plaży, w pracy etc.) chciałyby spędzić wieczory w towarzystwie pędzla, płótna, sztalugi i sobie podobnych pasjonatów malarstwa, czy rysunku. Nie ważne, czy malujecie jak van Gogh, czy też macie problemy z utrzymaniem ołówka w dłoni i odrysowania prostej linii - ważne, że chcecie malować, szkicować i ćwiczyć swój warsztat.

Zajęcia odbywają się w lipcowe wtorki, w godz. 17:00 - 19:00

Zapisy: Dorota Kędzierska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 510165774

 
„Dobry pomysł na lato” - to cykl zajęć łączących elementy teatru z muzyką oraz działaniami plastycznymi. Podczas warsztatów dzieci w przedziale wiekowym 8-12 lat będą mogły wziąć udział w grach i zabawach teatralnych, także z rekwizytem, ćwiczeniach umuzykalniających, pracach plastycznych z wykorzystaniem różnych technik i materiałów.
Zakładamy, że większość czasu spędzimy na świeżym powietrzu. Podwórko wygaszonego Gimnazjum nr 4 przy ul. Banacha 17, gdzie obecnie mieści się Emcek, to ładna, zielona przestrzeń. W razie niepogody schronimy się w budynku.
Zajęcia mają charakter otwarty. Odbywać się będą w środy i piątki w godz. 12.00 – 14.00, od 17 lipca do 9 sierpnia. Więcej informacji uzyskać można pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zajęcia "Dobry pomysł na lato" zostały dofinansowane przez KIWANIS - Klub Słupia

 

Baza Kultury SOK przy ul. Braci Gierymskich 1 zaprasza na cykliczne zajęcia artystyczno-rękodzielnicze.

Są to warsztaty artystyczne dla dzieci od 6-11 roku życia. Każde zajęcia są tak zaplanowane, aby wyzwolić ekspresję kreatywną, poszerzyć horyzonty wśród dzieci oraz rozbudzić wrażliwość na piękno.

Projektowanie, malowanie, rysowanie, wycinanie, szycie oraz inne działania artystyczne mają za zadanie udoskonalić sprawność manualną, w ten sposób dzieci wyćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą różnych technik plastycznych.

Zajęcia będą miały charakter DIY - zrób to sam. Dzieci podczas zajęć będą mogły stworzyć własne torebeczki, portfeliki z filcu, ozdobne czapeczki, naszyjniki, obrazki, zakładki do książek z wykorzystaniem tkanin, filcu, cekinów, koralików itp.

Wachlarz możliwości jest szeroki. Materiały użyte podczas zajęć zostaną zakupione przez Słupski Ośrodek Kultury.

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek od 9 lipca do 13 sierpnia w godz. 11.00 – 13.00

Zapisy pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ośrodek Teatralny RONDO zaprasza na seanse do Kina REJS i indywidualne zajęcia z instruktorami teatralnymi.

 

Lipcowy i sierpniowy repertuar kina Rejs zostanie opublikowany na naszej stronie internetowej www.sok.slupsk.pl. Będzie sporo pozycji dla najmłodszych widzów, nie zabraknie również ambitnego europejskiego i polskiego kina.

Recytatorów i pasjonatów teatru zachęcamy do udziału w następujących zajęciach:

Pracownia słowa – indywidualne zajęcia dla młodzieży i dorosłych z zakresu dykcji, opracowywania tekstu i jego interpretacji.

Scena monodramu – indywidualne zajęcia teatralne obejmujące budowanie scenariusza, opracowywanie tekstów i tworzenie jednoosobowego spektaklu.

Więcej informacji nt. zapisów i ustalenia terminu spotkań uzyskać można pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Słupski Ośrodek Kultury na Jarmarku Gryfitów

 

Już 21 lipca będziemy gospodarzami Jarmarku Gryfitów na Rynku Rybackim w Słupsku. Prezentować będziemy działalność naszych pracowni, przeprowadzimy konkursy oraz przedstawimy ofertę zajęć na rok szkolny 2019 / 2020. Zapraszamy serdecznie.

 

Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego i Galeria OT Rondo zapraszają na wystawy malarskie.

 

W wakacyjnym okresie przygotowaliśmy kilka wystaw, na które serdecznie zapraszamy miłośników malarstwa.

11 lipca o godz. 17.00 zapraszamy do Restauracji Anna de Croy na finisaż wystawy poplenerowej z tegorocznego Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Smołdzinie pt. „MIŁOŚĆ”.

Tydzień później, 18 lipca, również w Restauracji Anna de Croy otworzymy wystawę prac Barbary Puzio. Ekspozycja będzie czynna do końca września.

25 lipca zapraszamy do Kaplicy św. Jerzego na otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby Pawła Rubachy i Heleny Hass. Wystawa potrwa do 27 sierpnia.

Na dwie wystawy zapraszamy również do Galerii OT Rondo.

Od 1 do 18 sierpnia oglądać będzie można wystawę prac Andrzeja Mozola z Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, natomiast od 20 sierpnia oglądać będzie można wystawę malarstwa Mariana Panka pt. „Ewokowanie obrazu”

Zapraszamy serdecznie