Operacja Czysta Rzeka - wspólnie posprzątajmy okolice Słupi

Kategoria
Różne
Termin
2021-04-17 10:00
Miejsce
Park Kultury i Wypoczynku
Telefon
507 846 261
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Zapraszamy 17 kwietnia 2021 (sobota) na godz. 10.00 do Parku Kultury i Wypoczynku. Razem posprzątamy okolice rzeki Słupi. Wolontariusze zostaną wyposażeni w okolicznościowe koszulki, worki na odpady oraz rękawice. Akcję zakończymy o godz. 14.00. Zadbajmy o nasze wspólne dobro.
Akcja organizowana jest w ramach projektu Operacja Czysta Rzeka, która polega na zbiórce odpadów przez Wolontariuszy z koryt rzek, ich brzegów oraz terenów zielonych i rekreacyjnych. Projekt w całości jest realizowany przez Wolontariuszy, którzy zawiązują sztaby i wspólnie prowadzą akcje sprzątania na terenie swoich gmin, miast i wsi wśród lokalnej społeczności.
Projekt „Operacja Czysta Rzeka” zwraca uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów szczególnie o wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Akcja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: młodzieży szkolnej, turystów, wędkarzy i społeczności lokalnych zamieszkujących okolice rzek.
Chcielibyśmy uwrażliwić wszystkich na wszechobecny problem zaśmiecania rzek odpadami. Takie rozwiązania pozbycia się śmieci są chwilowe. Skutkiem jest zamierające życie rzek. Chcemy oczyścić rzeki i przywrócić ich koryta do stanu zbliżonego do naturalnego.
Rejestracja dla Wolontariuszy prowadzona jest TUTAJ do godz. 12.00 w południe, 9 kwietnia 2021.
Wolontariuszy niepełnoletnich rejestrują rodzice, którzy muszą również dostarczyć pisemną zgodę opiekuna prawnego (dostępną TUTAJ) oraz towarzyszyć Wolontariuszowi w trakcie Akcji.
CZEKAMY NA WAS! ZADBAJMY WSPÓLNIE O NASZĄ RZEKĘ!
PATRONAT: Prezydentka Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka
PARTNERZY: Miasto Słupsk, Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Operacja Rzeka, Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku, Hufiec ZHP Ziemi Słupskiej, Cepelin Books, White Water Kajaki, Klub Turystyki Kajakowej "Nurt", Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje, Partnerstwo Dorzecze Słupi.
 
 

Terminy

  • 2021-04-17 10:00