Helmut Newton. Piękno i bestia - pokaz specjalny

Kategoria
Kino
Termin
2021-05-04 20:00 - 2021-05-05 18:00
Miejsce
mojeekino.pl
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drodzy Widzowie. Niestety, nie sprawdziły się nasze optymistyczne prognozy, że kina zostaną otwarte raczej wcześniej niż później. Na pocieszenie mamy dwa fakty: po pierwsze znamy datę powrotu i już teraz możemy szykować dla was filmową ucztę od 29 maja.

Drugim wsparciem w tym okresie oczekiwania była, jest i będzie nasza sala wirtualna. Już 4 maja czeka nas kolejne wydarzenie na mojeekino. O godzinie 20:00 wraz z firmą Best Film zapraszamy was na specjalny, jeden jedyny, pokaz filmu HELMUT NEWTON. PIĘKNO I BESTIA.

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami? Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.

Był wyjątkową postacią, rzadkim połączeniem łobuza z Berlina, dżentelmena, prowokatora, anarchisty i wybitnego artysty, chociaż on nigdy nie chciał, aby tak go nazywano. Historia jego życia była niesamowita. Miał zaledwie osiemnaście lat, gdy sam wyruszył w podróż z rodzinnego Berlina do Azji. Potem kariera zabrała go do Australii, Londynu, Paryża. Zrewolucjonizował fotografię modową. Stał się naprawdę sławny, żył między Monte Carlo a Los Angeles. Ale nawet wtedy bardzo często wracał do Berlina. Właśnie tam znajduje się jego grób.


HelmutNewton1

Bilety w cenie 15 PLN już w sprzedaży.
Film będzie dostępny na platformie przez 24 godziny, jednak nie dłużej niż do 5 maja godz. 20:00.
Po tej godzinie nie będzie możliwości obejrzenia filmu, nawet po zakupie biletów. Rekomendujemy, aby rozpocząć oglądanie najpóźniej 5 maja o godz. 18:00.

 
 

Terminy

  • Od 2021-05-04 20:00 do 2021-05-05 18:00