Nomadland - seans DKF Projekcja

Kategoria
Kino
Termin
2021-06-03 18:00
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

USA 2020, 107 min

reżyseria: Chloé Zhao
scenariusz: Chloé Zhao
muzyka: Ludovico Einaudi
zdjęcia: Joshua James Richards
obsada: Frances McDormand, David Strathairn, Tay Strathairn

Fern pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek. "Nomadland", trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

„Nomadland” to film czuły – wsłuchany w bohaterów, w ich opowieści, pragnienia, lęki. Z empatią śledzący ich drogę życiową, wspierający w walce z nieprzyjazną rzeczywistością społeczną, towarzyszący w podróży. To film eteryczny – zwiewny, delikatny i zmysłowy, choć o sile potężnego uderzenia – w niesprawiedliwość, rządzących, nieczułych na los nieuprzywilejowanych. To film silnej, mądrej kobiety, która potrafi z czułością słuchać i z całą mocą walczyć o swoich bohaterów. /Michał Piepiórka, Bliżej Ekranu/

Seans rozpocznie prelekcja Anny Patalon.

bilet w karnecie: 13zł / bilety: 13, 15, 18zł

;ab_channel=20thCenturyStudiosPolska20thCenturyStudiosPolska

 
 

Terminy

  • 2021-06-03 18:00