Amonit

Kategoria
MAMY Kino
Termin
2021-06-02 13:00
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Ammonite
Wielka Brytania 2020, 120 min

reżyseria: Francis Lee
scenariusz: Francis Lee
zdjęcia: Stéphane Fontaine
muzyka: Volker Bertelmann, Dustin O'Halloran
obsada: Saoirse Ronan, Kate Winslet, Sam Parks, Gemma Jones, Fiona Shaw, Claire Rushbrook

Film przenosi nas do Anglii, do 1840 roku. Mary Anning jest paleontolożką i kolekcjonerką skamielin. Mimo iż jej znaleziska wystawiane są w muzeach całej Europy, jej nazwisko z racji płci jest zupełnie pomijane w naukowych kręgach. Żeby zarobić na swoje utrzymanie prowadzi sklep, w którym sprzedaje skamieliny turystom. Pewnego dnia jeden z turystów prosi Mary, żeby przyjęła na nauki jego żonę Charlotte, u której zdiagnozowano melancholię. Między kobietami powoli rodzi się wielkie uczucie.

Film inspirowany jest autentyczną historią Mary Anning, pierwszej Brytyjki paleontolożki. Jej odkrycia i obserwacje zrewolucjonizowały postrzeganie świata oraz przyczyniły się do lepszego zrozumienia życia prehistorycznych zwierząt i historii Ziemi. Dały solidną podstawę teorii ewolucji przedstawionej przez Karola Darwina. Jednak należne uznanie Mary Anning otrzymała dopiero po śmierci.

Seans dedykowany opiekunom z niemowlakami. W trakcie pokazu dźwięk jest nieco ściszony, a światła nie są całkowicie wygaszone.

bilety: 13, 15, 18zł

;ab_channel=TYLKOHITYTYLKOHITY

 
 

Terminy

  • 2021-06-02 13:00