Warsztaty permakultury - budujemy spiralę ziołową

Kategoria
Różne
Termin
2021-06-06 11:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Strona WWW
Zapraszamy każdego, kto czuje chęć "pogrzebania w ziemi" do naszego ogródka obok OT Rondo. Jeśli jesteście ciekawi, czym jest permakultura oraz jak na małej powierzchni uprawiać zioła- zapraszamy w niedzielne przedpołudnie, 06.06.
Spirala ziołowa:
Ten rodzaj konstrukcji dzięki swojej budowie spełnia różne ich potrzeby temperaturowe, oświetleniowe i glebowe. Spirala ziołowa jest elementem ogrodu, za pomocą którego będziemy mogli uprawiać zioła na stosunkowo małej powierzchni. Dzięki odpowiedniemu ulokowaniu jej względem stron świata, możemy uzyskać urozmaicone warunki uprawowe.
Permakultura- co to?
Permakultura
to interdyscyplinarna nauka o projektowaniu upraw cechujących się różnorodnością, stabilnością oraz zdolnością regeneracji właściwymi dla tych, jakie tworzy natura. Permakultura opiera się na trzech zasadach etycznych: troski o ziemię, troski o ludzi oraz zwrotu nadmiaru. Zasady te sprawiają, że projekty permakulturowe dążą do zaspokajania ludzkich potrzeb życiowych bez szkody, a nawet z korzyścią dla środowiska. Ogród permakulturowy projektuje się tak, aby funkcjonował w zgodzie z naturą.
Zgłoszenia udziału w warsztatach:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub tel. (59) 842 63 49
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Barszcz, technik ogrodnik, pasjonatka i uczestniczka warsztatów permakultury oraz osoba współtworząca wolontariacko nasz ogródek.
Partnerem akcji jest Fundacja Indygo.
Warsztaty odbędą się w godzinach 11-13.
 
 

Terminy

  • 2021-06-06 11:00