"Pomór. Ciemna jutrznia" - Dzienisz/ Haładyn/ Sadowski/ Chrzan - otwarcie wystawy fotografii

Kategoria
Fotografia
Termin
2022-09-25 17:00
Miejsce
Kluboksięgarnia Cepelin, ul. Stary Rynek 7
Strona WWW
Słupski Ośrodek Kultury, grupa Materia Prima i Kluboksięgarnia Cepelin zapraszają na otwarcie wystawy fotografii podsumowującej projekt "Pomór. Ciemna jutrznia".
Autorzy zdjęć, czyli Patrycja Dzienisz i Mieszko Haładyn z Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku oraz Maja Chrzan z Zespołu Szkół Technicznych "Drzewniak" w Słupsku przy wsparciu Pawła Sadowskiego, fotografa i reżysera teledysków, towarzyszyli grupie teatralno-wokalnej Materia Prima podczas przygotowywania słuchowiska muzycznego "Pomór. Ciemna jutrznia" (do posłuchania na YouTubie, Spotify i Tidalu oraz innych platformach streamingowych) oraz asystowali przy filmowaniu klipu do jednego z utworów towarzyszących słuchowisku.
Praca z drugim człowiekiem, przyjęcie jego emocji, przetworzenie ich przez siebie i zamknięcie w jednym momencie, spojrzeniu, fotografii - tak można w olbrzymim skrócie spróbować nazwać to, co na warsztat wzięli twórcy wystawy. To więcej niż zwykła fotografia teatralna - to jednoczesne przenikanie się wizji, zaufania i głębokiej przyjaźni.
Kuratorką wystawy jest tegoroczna dyplomantka Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku - Patrycja Dzienisz. Fotografie będzie można oglądać do końca października w najlepszej Kluboksięgarni w mieście, czyli w Cepelinie na Starym Rynku 7.
Otwarcie wystawy już w niedzielę 25 września, o godzinie 17:00.
 
 

Terminy

  • 2022-09-25 17:00