Frida. Ikoniczna artystka + warsztaty malarskie

Kategoria
Kino
Termin
2022-11-27 14:00
Miejsce
kino Rejs, Aleja 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W niedzielę, 27 listopada o godz. 14.00 odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego "Frida Kahlo. Ikoniczna artystka"", a następnie warsztaty plastyczne pod kierunkiem Kamili Bednarz.
 
WYSTAWA W KINIE2021 22Plakat B1 Frida Kahlo Ikoniczna arystka

 

Dzieła inspirowane meksykańską i indiańską sztuką ludową, łączące realizm formy z elementami symbolizmu i surrealizmu, drastyczne wątki autobiograficzne – to Frida Kahlo. Kim była jedna z najsłynniejszych malarek świata, prywatnie słynąca z noszenia kolorowych turbanów? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Ali Ray, podróżniczka, dziennikarka, feministka, znawczyni kulinarna i reżyserka. W swoim filmie udowadnia, że Frida Kahlo to prawdziwa ikona. Ali Ray zagląda z kamerą do słynnego domu Fridy – Niebieskiego Domu – w Meksyku. Poprzez tematykę, jaką Frida Kahlo podejmowała w swoich obrazach (aborcja, śmierć, samotność, choroba, fizjologia, gender, ukazywanie kobiecej nagości, poronień, przemocy, zdrady, lesbianizmu, niedoskonałości ludzkiego ciała oraz obrazoburczych opinii, erotyzmu, patriotyzmu czy fascynacji politycznych), artystka ta nadała współczesnej sztuce feministycznej nowy kierunek. Jej dzieła nie pozwalają bowiem na seksualizację kobiety czy voyeuryzm, gdzie wizja świata oparta jest na przeświadczeniu, że to płeć żeńska, w pełni uprzedmiotowiona przez mężczyznę, staje się biernym obiektem, a nie aktywnym obserwatorem rzeczywistości, w której funkcjonuje i pełni konkretne role.

 ecobilet emcek

 
Sztuka w kadrze FB tło strony
 
 
Bilety na seans: 18, 15, 13 zł
Koszt warsztatów: 20 zł /płatność w kasie kina/
 
 

Terminy

  • 2022-11-27 14:00