Filip

Kategoria
Kino
Termin
2023-09-10 18:00
Miejsce
kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ecobilet emcek

 

Polska 2022, 125 min

reżyseria: Michał Kwieciński
scenariusz: Michał Kwieciński, Michał Matejkiewicz
muzyka: Robot Koch
zdjęcia: Michal Sobocinski
obsada: Eryk Kulm, Victor Meutelet, Caroline Hartig, Sandra Drzymalska, Robert Wieckiewicz

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa swoje żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta ze wszystkich uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart. Niebawem alianckie bombowce zmiotą z powierzchni ziemi tą tętniącą życiem wieżę Babel.

"Filip" jest realizacyjnym majstersztykiem. Oprócz dbałości o każdy szczegół Tyrmandowskiego klimatu i bardzo starannego prowadzenia akcji, mamy tu sceny-perełki, kojarzące się z najlepszymi przykładami kina hollywoodzkiego — a przecież nakręcono je przy użyciu marnego procenta tamtejszych budżetów. /Karol Barzowski, onetFilm.pl/

 

     pokaz w ramach DNI KULTURY ŻYDOWSKIEJ    

 

 

 
 

Terminy

  • 2023-09-10 18:00