MAANAM Barokowo

Kategoria
Muzyka
Termin
2023-11-17 18:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW
Słupski Ośrodek Kultury i Teatr Tańca ENZA zapraszają na kolejne, tym razem podwójne spotkanie z nieśmiertelną muzyką zespołu MAANAM. Już 17 listopada w Teatrze Rondo zagramy spektakl DWA RAZY !!! O godzinach 18:00 i 19:30.
Bilety w cenie 50 zł / 45 zł (posiadacze Słupskiej Kart Mieszkańca) do nabycia w kasie OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a
„Maanam Barokowo” to kolejna odsłona projektu „Muzyka w teatrze, teatr w muzyce”, realizowanego przez Teatr Tańca Enza. To również widowisko muzyczno-taneczne wspominające postać Kory Jackowskiej, wybitnej i unikalnej postaci na polskiej scenie muzycznej, wokalistki kultowego Maanamu.
Utwory zespołu, zarówno nieśmiertelne szlagiery, jak i te mniej osłuchane, zostały zaaranżowane w barokowo-jazzowym stylu przez znanego słupskiego muzyka, Krzysztofa Plebanka. Na scenie oprócz tancerek z Enzy, pojawią się wokalistki oraz zespół muzyczny. Nad całością widowiska czuwa Gabriela Keller-Janus, która odpowiedzialna jest za reżyserię i choreografię.
Kora, właściwie Olga Aleksandra Sipowicz z domu Ostrowska (08.06.1951 – 28.07.2018) – polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów, w latach 1976–2008 wokalistka zespołu Maanam. Uważana za jedną z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiej muzyki rozrywkowej oraz za ikonę polskiego rocka.
 
MYZUKA NA ŻYWO:
Krzysztof Plebanek - piano
Mariusz Mojsiuk - gitara
Jacek Bochenek - perkusja
Tomasz Radziuk- bas
Agnieszka Zaborowska - skrzypce
Maria Szagżdowicz - wiolonczela
WOKALISTKI:
Aleksandra Cybula
Klaudia Janus
Daria Korowajczyk
CHÓRKI:
Milena Krumplewska
Misza Szcześniak
CHOREOGRAFIA I REZYSERIA:
Gabriela Keller Janus
ARANŻACJA:
Krzysztof Plebanek
TEATR TAŃCA ENZA:
Agnieszka Chmielnik
Martyna Majewska
Kinga Dalecka
Klaudia Michałowska
Łukasz Słowiński
Karolina Kus
Halina Stenka Walach
Magdalena Tomaszewska
Klaudia Religa
Ewa Pankiewicz
MAKIJAŻE:
Marta Kołtyś
KOSTIUMY:
Klaudia Gołębiewska
SCENOGRAFIA:
Wiktoria Sorokina
 
 

Terminy

  • 2023-11-17 19:30
  • 2023-11-17 18:00