MISJA - pokaz i debata PO FILMIE

Kategoria
Film
Termin
2024-05-12 16:00
Miejsce
kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wierzymy, że kino może zmieniać świat i ludzi, że kształtuje poglądy, weryfikuje przekonania, sprawia, że rozmawiamy i szukamy rozwiązań. Dlatego tak bardzo lubimy spotykać się PO FILMIE. W niedzielę, 12 maja, zapraszamy na jeden jedyny pokaz dokumentu "Misja", a po nim na debatę z udziałem zaproszonych gości. Początek seansu o godzinie 16.00.

 

Dokument "Misja" produkcji National Geografic opowiada historię młodego amerykańskiego protestanckiego misjonarza Johna Chau, który został zabity w listopadzie 2018 przez mieszkańców wyspy Sentinel Północny w trakcie próby nawracania jej mieszkańców na chrześcijaństwo. Film stawia pytanie o granice ewangelizacji w XXI wieku. Nasze zaproszenie do debaty przyjęli: prof. Bernadetta Żynis i ks. Wojciech Froehlich, a rozmowę moderować będzie Mateusz Marecki.

 

dr hab. Bernadetta Żynis - profesor Uniwersytetu Pomorskiego, zajmuje się literaturą współczesną, teorią literatury, metodologią badań literackich i postsakralnością, postfeminizmem i innymi post.

ks. Wojciech Froehlich - Górnoślązak i luteranin z urodzenia, w Słupsku od 2005 roku, od 2011 roku proboszcz parafii, działa na płaszczyźnie duszpasterskiej, diakonijnej (charytatywnej) i kulturalnej, jest dyrektorem Diakonii Pomorsko-Wielkopolskiej i duszpasterzem dla luterańskiej Polonii w Irlandii, żonaty, ma dwóch synów.

Mateusz Marecki - z wykształcenia anglista i muzyk-pianista, przez wiele lat pracował jako wykładowca na uczelniach, m.in. w Chinach, teraz jest człowiekiem od kultury w Urzędzie Miejskim w Słupsku, poza godzinami pracy prowadzi spotkania autorskie o literaturze oraz angielski klub dyskusyjny "What's Up?" w kluboksięgarni Cepelin.

 

Spotkanie objęte jest matronatem Słupskiej Rady Kobiet.

 

Kup bilety online:
ecobilet emcek

 

12 maja, godzina 16.00

MISJA

The Mission
USA 2023, 103 min

reżyseria: Amanda McBaine, Jesse Moss
scenariusz: Amanda McBaine, Jesse Moss
zdjęcia: Thorsten Thielow
obsada: Pam Arlund, Dan Davis, Levi Davis


Twórcy "Misji" nie oceniają jego decyzji o ewangelizowaniu ludu, który strzałami i dzidami od setek lat broni się przed przybyszami. Amanda McBaine i Jesse Mossa sięgają do ocalałych pamiętników Chaua, prowadzą rozmowy z jego przyjaciółmi (jedni podziwiają jego czyn, inni go odrzucają) oraz ze zwolennikami oraz przeciwnikami ewangelizowania ludów, które chcą żyć odrębnie od cywilizacji. Dokument National Geographic ma nam pomóc zrozumieć percepcję Chaua i źródło jego żarliwej wiary. Ocena zostaje pozostawiona widzom. Jak przystało na rasowy i oparty na starej szkole reportażu dokument. /Łukasz Adamski, interiaFILM/

 

12 maja - w cyklu PO FILMIE debata z udziałem zaproszonych gości

 

 
 

Terminy

  • 2024-05-12 16:00