Muzeum Prado - w cyklu PODRÓŻE ZE SZTUKĄ

Kategoria
Film
Termin
2024-05-26 16:00
Miejsce
kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szlak PODRÓŻY ZE SZTUKĄ zaprowadzi nas w maju do Madrytu, gdzie w towarzystwie samego Jeremy Ironsa podziwiać będziemy cuda Muzeum Prado. Na pokaz filmu dokumentalnego ukazującego bogactwo madryckiej kolekcji malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego zapraszamy w niedzielę 26 maja. Początek seansu o godzinie 16.00.

 

Bilety on-line:
ecobilet emcek

 

26 maja, godzina 16.00

MUZEUM PRADO. KOLEKCJA CUDÓW

The Prado Museum. A Collection of Wonders
Włochy, Hiszpania 2019, 92 min

obsada: Jeremy Irons

 

Filmowa podróż po jednym z najsłynniejszych muzeów świata, które obchodzi właśnie jubileusz 200-lecia istnienia. Madrycką chlubę, Museo Nacional del Prado, odwiedza rocznie 3 miliony zwiedzających, by podziwiać ponad 8.000 dzieł tam zgromadzonych. Prado ma unikatową kolekcję malarstwa hiszpańskiego, włoskiego, niderlandzkiego, flamandzkiego oraz niemieckiego, francuskiego i angielskiego, a także zbiory rzeźby rzymskiej i staroiberyjskiej oraz wyroby rzemiosła artystycznego.

Po madryckiej chlubie, mieniącej się dziełami Velázqueza, Rubensa, Tycjana, Mantegna, Boscha, Goi czy El Greca, oprowadzi nas laureat Oscara Jeremy Irons ("Misja", "Kochanica Francuza", "Lolita", "Dom dusz"). Zagłębimy się w historii Hiszpanii i całego europejskiego kontynentu, w historii królów, królowych, dynastii, wojen, porażek i zwycięstw, ale też w historii życia ludzi nierozerwalnie związanych z muzeum: malarzy, artystów, architektów, kuratorów i kolekcjonerów. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by odkryć piękno zachowane w zbiorach tej świątyni sztuki.

 

 

w cyklu PODRÓŻE ZE SZTUKĄ

 

 

 
 

Terminy

  • 2024-05-26 16:00