Nie opadły jeszcze emocje po styczniowych pokazach, a przed nami kolejny ekscytujący miesiąc w DKF Projekcja. W lutowych planach znalazło się bowiem spotkanie z reżyserem, coroczny maraton upamiętniający rocznicę powstania naszego klubu i - jak zawsze - garść wyjątkowych tytułów, które zabiorą nas w filmową wędrówkę po różnych krajach (od Japonii, przez Polskę, po Meksyk), stylach i rodzajach.
Rozpoczniemy 1 lutego pokazem nagrodzonego Złotymi Lwami w Gdyni Kosa Pawła Maślony. To ubrane w kostium, rasowe kino akcji, dla którego wydarzenia historyczne są jedynie pretekstem do opowieści o tak uniwersalnych kwestiach jak równość i wolność.
fot. Kos
8 lutego wraz z nowym dziełem Hayao Miyazakiego zanurzymy się w świat anime. Chłopiec i czapla to najbardziej osobista produkcja współzałożyciela legendarnego Studia Ghibli, którą twórca wraca na duży ekran po 10 latach milczenia. Historia o dorastaniu w cieniu straty została okrzyknięta w Japonii arcydziełem i jednym z najwybitniejszych wizualnie filmów reżysera.
fot. Chłopiec i czapla
Tydzień później, 15 lutego, za sprawą Przesilenia zimowego Alexandra Payne'a przeniesiemy się w amerykańskie realia lat 70. XX wieku, by spędzić z trójką życiowych rozbitków świąteczną przerwę w szkolnym internacie. Różnice charakterów, konteksty społeczne i osobiste doświadczenia bohaterów - to wszystko stanie się okazją do opowiedzenia wzruszającej historii, w której humor mistrzowsko miesza się z dramatem tworząc jeden z najbardziej nieoczywistych tytułów świątecznych ostatnich lat.
fot. Przesilenie zimowe
22 lutego czeka nas szczególny wieczór dzięki wyjątkowemu filmowi, jakim jest Pianoforte, a także obecności reżysera, który tego dnia spotka się z widzami po seansie. Dokument Jakuba Piątka pokazuje kulisy Konkursu Chopinowskiego, towarzysząc w kolejnych etapach jego uczestnikom i uczestniczkom. Perspektywa, jaką przyjmuje reżyser, pozwala nie tylko lepiej poznać ludzi, którzy całe swoje dotychczasowe życie poświęcili muzyce, ale sprawia, że na własnej skórze możemy poczuć ogrom emocji, jakie wiążą się z udziałem w konkursie.
ozmowę z Jakubem Piątkiem po pokazie moderować będzie dziennikarka Edyta Lubiak.
fot. Pianoforte
Miesięczna spotkania zwieńczymy 29 lutego pokazem Totemu - pełnej czułości historii o sile rodzinnych więzów w obliczu nadchodzącego pożegnania. Obraz Lili Avilés, w którym życie zderza się ze śmiercią, przyszłość z przeszłością, a współczesna medycyna z dawnymi wierzeniami, został wyróżniony na Berlinale, a także był meksykańskim kandydatem do Oscara.
fot. Totem
Seanse klubowe odbywają się w każdy czwartek w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) o godzinie 18:00 i rozpoczyna je prelekcja filmoznawcy Bartosza Murawskiego. Wszystkich, którzy mają ochotę podyskutować o filmie przy gorącej herbacie, zapraszamy po pokazie do sali Tango (wejście z holu kina).
Miesięczny karnet w cenie 65 zł można nabyć wyłącznie w kasie kina. Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie, jak i online.
Oprócz czwartkowych pokazów, w sobotę 10 lutego, odbędzie się również maraton walentynkowy Z miłości do kina, którym tradycyjnie świętujemy kolejną rocznicę powstania DKF Projekcja, noszącego obecnie imię swojej założycielki i wieloletniej prezeski Grażyny Bożek-Szczepłockiej. Na program imprezy złożą się trzy nowe tytuły (Opadające liście i przedpremierowo Miłość bez ostrzeżenia oraz Bulion i inne namiętności), konkurs filmowy z nagrodami, a w przerwach między seansami także poczęstunek. Na wydarzenie obowiązują wyłącznie karnety. Rezerwacje przyjmujemy w godzinach otwarcia kasy pod numerem: 507 846 243.