Wystawa poplenerowa (fot. Zbigniew Suliga)18 września 2016 w Gościńcu u Bernackich w Smołdzinie otwarta została wystawa podsumowująca tegoroczny plener malarski "Pejzaże Pomorza - Smołdzino 2016".

To już 19. spotkanie plastyków na ziemi pomorskiej organizowane przez Słupski Ośrodek Kultury oraz Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego. Pierwszy odbył się w Smołdzińskim Lesie, kolejne m.in. w Rowach, Poddąbiu, Jasieniu, Ustce i Słupsku. Tym razem głównym sponsorem i gospodarzem Pleneru Malarskiego „Pejzaże Pomorza – Smołdzino 2016” był Gościniec Państwa Bernackich. Wydarzenie było realizowane w dniach 12 – 19 września. Wsparcie otrzymaliśmy również od Miasta Słupsk i Powiatu Słupskiego.

Plenery są formą aktywizowania mieszkańców Słupska i okolic oraz  próbą odpowiedzenia na zapotrzebowanie artystów – artystów amatorów i profesjonalistów związanych z Klubem. Pokłosiem tygodniowego pobytu 23 malarzy w Gościńcu jest zapis plastyczny walorów przyrody i architektury urokliwego miejsca. Powstałe prace będą stanowić wystawę malarską uwidaczniającą piękno ziemi pomorskiej. Ekspozycja prezentowana będzie w m.in. Smołdzinie, Słupsku, Człuchowie, Wejherowie, Luzinie.

Galeria (fot. Zbigniew Suliga)