Jeden z obrazów Grażyny GalantOd 8 grudnia 2016 w podziemiach Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku (Restauracja Anna de Croy) oglądać można będzie, wystawę prac malarskich Grażyny Galant, zorganizowaną przez Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego.

Wstęp wolny.

Autorka poprzez swoje obrazy ukazuje siebie: miejsca, które ją zachwyciły, swoich bliskich, przedmioty, mające dla niej wartość sentymentalną. W jej obrazach dopatrzeć się można promieni słońca, wiatru tańczącego w kwiatach, dotyku dłoni, miłości i przemijania.

Grażyna Galant urodziła się w Gdyni, gdzie spędziła młodość. Od 1991 roku mieszka w Słupsku. Z zawodu nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego i wychowania przedszkolnego. Swoje umiejętności plastyczne wykorzystywała w pracy z dziećmi.  Od 2008 roku jest członkiem Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, oraz Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej w Słupsku. Uczestniczka plenerów malarskich w kraju i za granicą. Autorka ilustracji do baśni "Książe kot" zawartej w zbiorze baśni Jolanty Nitkowskiej-Węglarz "Bursztynowa wróżka". Wspólnie z mężem Michałem ilustrowała tomik poezji Jolanty Rubiniec "Jestem". Laureatka wielu nagród konkursach plastycznych. "Ja" to pierwsza indywidualna wystawa malarska autorki.