kedzierski obraz SMALLSłupski Ośrodek Kultury – Klub Plastyka im. St. Morawskiego, Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej oraz Autor zapraszają na I wystawę malarstwa Pawła Kędzierskiego pt.

”Moje cztery pory roku”

Do zapoznania się z twórczością Artysty zapraszamy w dniu 19 stycznia 2017 r. o godz.17-tej do sali MPŚ „Anna de Croy” w Słupsku przy ul. Dominikańskiej 3

„Człowiekowi potrzeba przestrzeni,
szumu lasu, śpiewu ptaków,
by zgromadzić siły do dalszej drogi”
/Katarzyna Ledwoń/

Paweł Kędzierski zajmuje się malarstwem, jest od niedawna związany z Klubem Plastyka im. Stefana Morawskiego SOK i Stowarzyszeniem Obszar Wrażliwości Artystycznej w Słupsku. Artysta urodził się w Lubrańcu na Kujawach w rodzinie o zainteresowaniach artystycznych. Szczególnie ważny był wpływ ojca, który grał na organach, fortepianie i malował obrazy. Tę ostatnią pasję przekazał Synowi, który jeszcze w trakcie nauki realizował ją biorąc udział w konkursach plastycznych, w malowaniu dekoracji czy tworzeniu scenografii. Nieocenionym źródłem inspiracji i wiedzy były często odwiedzane wystawy malarskie, na których młody Paweł zapoznawał się z kunsztem technicznym i wrażliwością artystyczną bardziej doświadczonych kolegów.

Paweł Kędzierski sprowadził się z rodziną do Słupska już ćwierć wieku temu. Pracował bardzo intensywnie, kierując firmami branży obuwniczej. Malarstwo dawało mu wytchnienie po wyczerpującej pracy; zacisze domowe i malowanie obrazów relaksowało i dawało satysfakcję. Wraz z rosnącym zainteresowaniem światem przyrody, wzrastała też jego potrzeba ilustrowania tego, co zachwyca, a co jest przemijające – przestrzeni, światła i kolorów. Tejże pasji mógł oddać się w pełni dopiero po przejściu na emeryturę. W Słupsku szczególnie „kibicował” malarstwu  Marka Seweryniuka i Andrzeja Makowskiego.

Dotychczas Paweł Kędzierski uczestniczył w dwóch wystawach zbiorowych i w plenerze zorganizowanym przez Klub Plastyka i SOWA. „Moje cztery pory roku” jest I-szą indywidualną wystawą malarstwa Pawła. Od kiedy odważył się pokazać wrażliwość artystyczną, nieustannie poszukuje najwłaściwszej dla siebie drogi twórczej. Poza krajobrazami maluje również portrety, martwe natury i kwiaty. Wystawa malarstwa „Moje  cztery pory roku” jest  wystawą bardzo osobistą, ukazującą dialog podjęty z samym sobą. Ekspozycja obejmuje 38 pejzaży obrazujących jesień, zimę, wiosnę i lato.

Gratulując Autorowi I wystawy malarstwa, w imieniu Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej, życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, nieustającej weny twórczej, satysfakcji z pracy artystycznej i życzliwych ludzi wokół.