plenerSłupski Ośrodek Kultury, Gościniec u Bernackich  w Smołdzinie oraz Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej zorganizowali w dniach od 12 września do 19 września 2016 r. XIX plener malarski z cyklu „Pejzaże Pomorza – Smołdzino 2016”.

W plenerze uczestniczyło 23 malarzy ze Słupska, powiatu słupskiego oraz z Bytowa i Lęborka. Były to osoby o różnym statusie  społecznym i zawodowym oraz w różnym wieku, pracujące twórczo.

Plener miał na celu zapis plastyczny ulotnych walorów przyrody i architektury oraz ukazanie historii życia ludzi żyjących na terenie Pomorza Środkowego. Ponadto był formą usprawnienia warsztatu, wymiany myśli i doświadczeń. Umożliwił także wymianę umiejętności i wrażliwości na piękno otaczającego świata.

Wernisaż wystawy poplenerowej odbył się 18 września w Galerii Kolorów Liz B-H w Gościńcu u Bernackich w Smołdzinie.
Autorzy pokazali ok.80 prac wykonanych podczas pleneru. Następnie wystawa 37 prac była prezentowana w sali MPŚ „Anna de Croy”.

Aktualnie 3 części wystawy poplenerowej są prezentowane w Starostwie Powiatowym, Kawodajni i w SOK-u. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z owocami pracy plenerzystów, zanim wystawa ruszy w dalszą drogę.

W styczniu, lutym i marcu wystawa będzie prezentowana w Wejherowie, Luzinie i Człuchowie.

Kurator pleneru i inicjator cyklu „Pejzaży Pomorza”: Elżbieta Żołyniak