plenerKlub Plastyka im. Stefana Morawskiego, działający przy Słupskim Ośrodku Kultury, Galeria Kolorów Elżbieta Bernacka-Hanus, Gościniec u Bernackich, Urząd Miasta Słupska, Starostwo Powiatu Słupskiego, Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej i FARMTECH organizują w dniach 5 - 15 maja XX Jubileuszowy Międzynarodowy Plener Malarski "Pejzaże Pomorza". Tegoroczna edycja ma zamykać cykliczne spotkania twórców skupionych wokół Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego.

Plenery Malarskie „Pejzaże Pomorza” odbywają się już od 19 lat. Celem pleneru jest zapis plastyczny przemijających walorów architektury, przyrody i kultury naszego regionu, wymiana myśli i doświadczeń artystycznych, integracja środowisk twórczych Słupska, powiatu i gości zagranicznych. Prace wykonane na plenerach tworzą bogatą kolekcję, a wystawy są wielokrotnie eksponowane w kraju i za granicą, przyczyniając się do promocji miasta.

W ciągu 10 dni trwania Pleneru, 30 malarzy stworzy kilkadziesiąt prac, które podziwiać będzie można na ekspozycjach w całym województwie pomorskim. Artyści goszczeni są przez "Gościniec u Bernackich" - warto przypomnieć w tym miejscu, że Elżbieta Bernacka-Hanus jest tegoroczną laureatką Pomorskiej Nagrody w kategorii "mecenat kultury". Plener zakończy wystawa prac i wręczenie certyfikatów - nastąpi to 15 maja o godzinie 12:00.

W związku z tym, iż jednym z gości zagranicznych jest zaprzyjaźniona z nami Portugalka Manuela Peixoto Chatel, zwieńczeniem Pleneru będzie uroczysty finisaż wystawy jej malarstwa w Galerii Winiarni w Ustce 12 maja o godzinie 19:00