| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | # | 
74 Grupa Biednych
74 Grupa Biednych po raz pierwszy wystąpiła na żywo przed ustecką publicznością na placu nieistniejącego dzisiaj ośrodka „Na Palach” (obecnie muszla koncertowa). Wtedy powstały pierwsze „protest songi” - „Jestem Wolny” i „Ballada o Młynarzu”.Pierwszy skład zespołu liczył w 1966 roku 12 osób.
Joanna Izdebska - vocal, 
 Jerzy Izdebski - gitara, vocal, 
 Andrzej Emil Pakulnicki Anatol - gitara 
 Roman Wawrowski - gitara basowa, 
 Wojciech Nierzwicki - perkusja,
współpracowali wówczas z grupą m.in :Franciszek Rymarz - gitara, 
 Janusz Piórkowski - vocal, 
 Piotr Buldeski “Pastor” gitara i vocal
 Jacek Malicki - flet, 
 Dominik Kuta - flet 
 Stanisław Sokołowski - wykonawca fuzz-box i akcesoriów do głośników, gitar i wzmacniaczy
74 Grupa Biednych jesienią 1968 r. została zaproszona do Kalisza na I Ogólnopolski Festiwal Awangardy Beatowej . Tam otrzymała wyróżnienie. W kolejnych dwóch latach zdobyli pierwsze nagrody wraz z Laboratorium, Respekt, Test i Prońko. Zespół występował też na konkursach i festiwalach studenckich oraz na Jazz nad Odrą. Prasa muzyczna odnotowywała od czasu do czasu ich sukcesy. Kilka artykułów o 74GB opublikował Jazz. W rubryce Romana Waszko publikowanej w prasie młodzieżowej, 74GB znalazła się jako odkrycie roku 1970.
Ostatni występ zespołu odbył się w 1973.
(1968):
 Jerzy Izdebski - gitara, vocal
 Ryszard Klorek - gitara basowa,
 Henryk Tomala - perkusja
(1970-73)
 Jerzy Izdebski gitara, vocal
 Andrzej Diering - trąbka,Bogdan Miś - perkusja,
 Kazimierz Panasiak - gitara basowa.
 Współpracowali:
Grażyna Łobaszewska - vocal, Gwalbert Misiek - saksofon, Ewa Sośnicka - vocal, Zdzisław Pawiłojć - gitara basowa, Zdzisław Malinowski i Bogdan Winiarczyk - teksty piosenek, Andrzej Kowalski - taniec na scenie, Stasio - elektryk zespołu, Leszek Wieleba - akustyk, Ryszard Chodysz - agent.
- Albumy (1)
 - Utwory (4)
 
																			
						
      
 
  
        