A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kontrast
Gatunek Rock
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Zespół rozpoczął swoją  działalność w 1999 roku. Szczególna sympatia, jaką zostali obdarzeni przez lokalnych znawców muzyki, utwierdziła ich już na  początku, w przekonaniu, że można  jednak coś zrobić. Nagrali więc swą pierwszą płytę „W ciemnej nocy zawieszone słońce”. Kilkanaście koncertów ukazujących to niecodzienne zjawisko i praca nad nowymi piosenkami z innej bajki (cały Kontrast)… Niemoc, bezczynność i szarość, codzienne obrazki widziane na każdej ulicy oraz brak akceptacji tego stanu z ich strony… Ta mieszanka mogła wzbudzać tylko ostre reakcje.

I zrobiło się ostro, jednak nie tylko muzycznie......”Osobnik"- kolejna płyta była już prawie gotowa, gdy nagle BUM!!! Minął rok, jedni odeszli, drudzy przyszli i wyszli.... Nowy skład, inne spojrzenie na świat i praca nad urzeczywistnieniem oczekiwań muzycznych. W tym czasie, Magda - voc. została laureatką Ogólnopolskiego Turnieju Poezji Śpiewanej "Łaźnia 2002" w Radomiu. Kilka koncertów, problemy z salą prób, koniec problemów, nowe piosenki...

Trochę z przekory a głównie z chęci sprawdzenia, pojawia się "Incognito" - pięć utworów, których realizacją(!) i produkcją zajął się nowy perkusista zespołu - Czasza. Dzięki temu sprecyzowały się ich oczekiwania, co do kształtu następnej płyty.
Październik 2002 -KONTRAST zostaje laureatem przeglądu GENERACJA 2002 w Koszalinie. Robert - bas, otrzymał indywidualne wyróżnienie.

Radio Koszalin - na liście Nawigator, pojawia się  piosenka "Incognito".
Początek 2003 roku, to dopracowywanie szczegółów. Materiał na drugą płytę jest już gotowy
20 lutego 2003  Studiu Delta i  "Verte" - dziesięć nowych piosenek.
Kwiecień - Piaseczno - XVI edycja PePe  
Czerwiec - II Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych ZDERZAK 2003 w Zgierzu
Lipiec - Fiesta Borealis w ramach Przystanku Olecko  

Skład:
- Magda Jankowska – vocal
- Robert Jankowski - gitara basowa
- Robert Skwarczyński – gitara
- Daniel Łukasik – perkusja

kontrast1bigkontrast3bigkontrast cza bigkontrast magda bigkontrast rob bigkontrast wil big

Albumy (2)
Utwory (22)
# Song