Pani Joanna Pawluk była wieloletnią Dyrektorką Banku PeKaO S.A. w Słupsku. W czasie kierowania placówką wybudowała jej nową siedzibę – obecnie jeden z najpiękniejszych obiektów w mieście. Była znakomitym i wymagającym szefem, a jednocześnie osobą niezwykle wrażliwą. Znała doskonale swój personel – ich problemy, kłopoty i radości. W trudnych chwilach zawsze mogli na nią liczyć.
I taką właśnie Joasię Pawluk mieliśmy okazję poznać jako organizatorzy finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słupsku.

Niemal od początku włączyła się w organizację finałów Orkiestry przyjmując prośbę o pomoc w liczeniu zebranych podczas kwesty ulicznej pieniędzy. Do pracy w wolontariacie zaangażowała nie tylko swoich wykwalifikowanych pracowników ale również wspaniałą Rodzinę.
Miejsca przeliczania pieniędzy przez ponad dwadzieścia lat były różne i najczęściej zależały od miejsca imprezy finałowej – MCK, hala Gryfia, ale również Bank PeKaO S.A. - ale zawsze były perfekcyjnie przygotowane przez Panią Joannę Pawluk i jej załogę. Właśnie ten bank podczas finałów WOŚP stawał się oazą dla radosnej i rozkrzyczanej młodzieży – wolontariuszy WOŚP.
Po przejściu na emeryturę, w 2006 roku, kontynuowała pracę wolontariacką poświęcając jej jeszcze więcej czasu.
Pani Joanna Pawluk była wielką prekursorką transparentnej zbiorki pieniędzy, wprowadziła zasady, które dopiero kilka lat później pojawiły się w regulaminach sztabów WOŚP.
Nadal mogliśmy liczyć na pomoc pracowników banku, ponieważ „była” już Dyrektorka ciągle cieszyła się ich wielkim szacunkiem. Wśród nich wielu było Jej uczniami – Pani Joanna Pawluk przez wiele lat była nauczycielem zawodu w Liceum Ekonomicznym w Słupsku.
Kochała i szanowała młodzież, a ta odwzajemniała te uczucia. Zawsze bardzo cieszyła się na kontakt z wolontariuszami WOŚP – każdego uśmiechem i wielką życzliwością potrafiła namówić na ponowne wyjście do miasta z puszką kwestarską – gdy widziała, że zebraliśmy nie za wiele pieniędzy. Zwracała też wielką uwagę na to, aby dziękować wszystkim, a szczególnie dobrze kwestującej młodzieży – było to w każdym finale dwadzieścia osób, które oprócz listów gratulacyjnych otrzymywały "orkiestrowe" gadżety.
Wśród nich był niedawno zmarły wieloletni szef Joannitów – Wspaniały Wolontariusz WOŚP Stasiu Szarek.
Kiedy ze względu na ciężką chorobę, Pani Joasia Pawluk nie mogła już brać udziału w finałach WOŚP, zorganizowała szkolenie i przekazała swoją wiedzę i doświadczenie swoim następcom.
Nie uczestniczyła aktywnie w ostatnich finałach WOŚP ale interesowała się ich przebiegiem i cieszyła każdym sukcesem, gorąco kibicowała organizatorom.
Jurek Owsiak z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy docenił ponad dwudziestoletnią pracę wolontariacką Pani Joanny Pawluk uznając za Słupskim Sztabem WOŚP, że Joanna Pawluk jest najlepszym Wolontariuszem w Słupsku i przyznał Jej medal WOŚP.
Pani Joanna Pawluk nie tylko angażowała się w działania wolontariackie ale również aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym miasta – szczególnie upodobała sobie art festival-e i festiwal młodych talentów Niemen Non Stop.
Dla wielu słupszczan pozostanie w pamięci jako wspaniała Dyrektorka Banku PeKaO S.A. i członkini Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Słupska ale dla nas - osób związanych z WOŚP - pozostanie wzorem Wolontariusza i Wspaniałego Człowieka zaangażowanego całym sercem w sprawy innych.
Z wielkim żalem żegnamy Panią – Pani Joanno.

Słupski Sztab WOŚP