Program 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słupsku i Kobylnicy

28 stycznia (niedziela) 2024 r.

 • Kwesta na ulicach Słupska
  09:00 - 18:00
 • Hala Gryfia, ul. Szczecińska 99
  12:00 – 16:00
  Animacje dla najmłodszych, spektakl „Zaklęte w perle”, dmuchańce, warsztaty, maskotki, występy, zabawy w licytacje fantów przekazanych na rzecz WOŚP.
 • Centrum Handlowe Jantar, ul. Szczecińska 58
  16:00 – 20:00
  Pokazy taneczne i wokalne, warsztaty i konsultacje medyczno-dietetyczne, zabawy w licytacje fantów przekazanych na rzecz WOŚP.
 • Hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Kobylnicy, ul. Główna 63
  17:00 – 20:15
  Pokazy taneczne i wokalne, zabawy w licytacje fantów przekazanych na rzecz WOŚP, Światełko do nieba – pokaz laserowy.

Tegoroczne hasło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Zbiórka dedykowana będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 

Odpowiedzialny za organizację tegorocznego finału słupski sztab WOŚP, od wielu lat działający przy Słupskim Ośrodku Kultury, zaprasza w finałową niedzielę aż w trzy miejsca, w których brzmieć będą dźwięki orkiestry dyrygowanej przez Jurka Owsiaka.

Zaczynamy w samo południe w Hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej 99. Program imprezy przygotowany został z myślą o najmłodszych. Rozpoczniemy spektaklem tanecznym „Zaklęte w perle” Teatru Tańca Enza. Nie zabraknie występów tanecznych i wokalnych, animacji z Pompaliną i Asankiem, dmuchańców, maskotek i warsztatów. Odbędą się także „zabawy w licytacje”, z których dochód zasili sztabową skarbonkę. Swoje stanowiska w Gryfii przygotowały m.in. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Teatr Lalki Tęcza, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Stowarzyszenie Coolturka, Aero Model Club oraz pracownie Słupskiego Ośrodka Kultury. Impreza zakończy się o godzinie 16:00.

Od godziny 16:00 do 20:00 w swoje progi zaprasza Centrum Handlowe Jantar przy ul. Szczecińskiej 58. Goście największej słupskiej galerii handlowej również będą mogli zobaczyć pokazy taneczne i wokalne przygotowane przez dzieci i młodzież ze Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Będzie można zobaczyć pokaz modeli zdalnie sterowanych, zasięgnąć porad o zdrowiu, spróbować symulatora lotu czy wziąć udział w warsztatach naukowych.

Mieszkańców Kobylnicy zapraszamy od godziny 17:00 do hali sportowej, która mieści się przy Szkole Podstawowej w Kobylnicy przy ul. Głównej 63. Swoje umiejętności zaprezentują tam tancerki z grupy Cheerleaders Maxi oraz uczestnicy zajęć z Gminnego Centrum Kultury i Promocji. Imprezę zakończy pokaz laserowy i tradycyjne „Światełko do nieba” o godz. 20:00.

Gorąco zachęcamy wszystkich do wyjścia na niedzielny spacer, aktywny udział w przygotowanych przez nas wydarzeniach i ulicznych kwestach. Przypominamy, że środki zebrane w Słupsku i Kobylnicy wrócą do nas w postaci sprzętu, który zasili lokalne placówki medyczne.

Zapraszamy również do odwiedzin naszych aukcji na Allegro pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/sok_slupsk . Na licytujących czekają vouchery, dzieła sztuki, rękodzieło artystyczne, zabiegi kosmetyczne, treningi personalne i cała masa innych atrakcji.