Obchody 20-lecia DKF Projekcja
Dwadzieścia lat minęło, jak jeden dzień :)) A oto kilka fotografii z naszych rocznicowych uroczystości.
Dzień pierwszy - spotkanie z reżyserem Markiem Lechkim
Dzień drugi - wieczór wspomnień
Dzień trzeci - Maraton Walentynkowy
******************************************************************************************************************************************************************************************
.
W lutym nasz DKF "Projekcja" kończy 20 lat! Z tej okazji od 10 lutego przez kolejne dwa dni planujemy cykl imprez, które uświetnią nasz jubileusz. Zapraszamy do spędzenia tego czasu z nami.
.
.
10 lutego, godz. 18.00 (czwartek)
przedpremierowy pokaz filmu ERRATUM
Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem ? Markiem Lechkim
Marek Lechki (ur. 1975 w Brzegu Dolnym) reżyser, scenarzysta, producent, kompozytor. Studiował na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jeszcze w okresie studiów zadebiutował 21-minutową etiudą ?Astronom?, o małym chłopcu wychowywanym samotnie przez ojca. W 2002 r. zrealizował średniometrażowy film ?Moje miasto?, jeden z najciekawszych utworów powstałych w ramach projektu TVP ?Pokolenie 2000?, wyróżniony na festiwalu w Gdyni Nagrodą Specjalną Jury oraz nagrodą za scenariusz i licznymi innymi nagrodami na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Koszalińskich Spotkaniach Filmowych Młodzi i Film. ?Erratum? na ostatnim festiwalu gdyńskim dostało nagrodę za debiut oraz nagrodę dziennikarzy. Film pokazywany był już na wielu międzynarodowych festiwalach, ale to jeszcze nie koniec jego zagranicznych podróży.
.
.
.
.
.
.
.
.
11 lutego, godz. 18.00 (piątek)
pokazy filmów krótkometrażowych
Szermierze dla Palestyny (reż. U. Laskowska, M. Mularski, Polska 2009, 30 min.)
Film opowiada o życiu w obozie uchodźców Al-Amari w Ramallach na Zachodnim Brzegu Palestyny. Historia nie dotyczy jednak wojny ani bardzo skomplikowanej sytuacji geopolitycznej. Film pokazuje ludzi, którzy w niesprzyjającej sytuacji politycznej i życiowym przeciwnościom, starają się realizować swoje marzenia i ambicje sportowe. Jest to też historia o Polakach, którzy jadą do tego niebezpiecznego zakątka świata, by pracować i żyć tam miesiącami, pomagając innym tworzyć normalność w świecie, w którym wydawałoby się, że nie ma dla niej miejsca.
.
.
Nauczanie początkowe (reż. M. Bortkiewicz, Polska 2009, 36 min.)
Student oceanografii - Mikołaj, zgłasza się na Stację Morską w Helu na staż. Pod okiem szefa - profesora Krzysztofa Skóry, zajmuje się nowonarodzoną foką. Samiec otrzymuje imię Hel. Mikołaj uczy go jak przystosować się do życia w naturalnych warunkach. Hel, nim zostanie wypuszczony na wolność - do Bałtyku, musi nauczyć się żyć w stadzie, samodzielnie zdobywać pożywienie, a przede wszystkim - unikać kontaktu z człowiekiem. Cóż z tego, skoro między uczniem a nauczycielem zaczyna nawiązywać się "niebezpieczna" nić sympatii.
.
.
.
Sublokator (reż. M. Bortkiewicz, Polska 2009, 20 min.)
Kasia, uczennica szkoły tańca, mieszka z matką w obszernym lokum. Pewnego dnia matka wynajmuje wolny pokój sublokatorowi, uczniowi szkoły sportowej. Sublokator i Kasia nawiązują oryginalną znajomość ? bez słów i spotkań. Film powstał na motywach opowiadania Bogny Hołodyńskiej ?Świeżo malowane? i koresponduje z VI przykazaniem: ?Nie cudzołóż?.
.
.
.
Portret z pamięci (reż. M. Bortkiewicz, Polska 2010, 25 min.)
Marek mieszka razem z Matką i Babcią w domku z małym ogrodem. Po zdanej maturze otrzymuje kamerę video. Zaczyna więc filmować to, co jest najbliżej w zasięgu jego wzroku, postanawia zrobić dokument o swojej Babci. Z biegiem czasu wnuk zauważa, że Babcia zaczyna mylić daty i fakty, o których opowiada. Miesza zdarzenia i czasy. Powoli traci pamięć. Marek orientuje się, że zaczyna robić film o czymś zupełnie innym, niż to wcześniej zaplanował. A przede wszystkim zaczyna pojmować, że gdyby nie jego kamera, to nigdy nie dowiedziałby się czegoś o sobie, czego być może wcale nie chciałby wiedzieć...
.
12 lutego, godz. 16.00 (sobota)
Maraton Walentynkowy
godz. 16.00 - pokaz filmu Soul Kitchen (reż. Fatih Akin, Niemcy 2009, 99 min.)
godz. 18.15 - pokaz filmu Tamara i mężczyźni (reż. Stephen Frears, Wielka Brytania 2010, 111 min.)
godz. 21.00 ? godzinny koncert Ten niezapomniany musical w wykonaniu artystek z Teatru Wielkiego w Łodzi. W programie m.in.: Lullaby of Birdland, New York, New York, Maybe this time, Bo we mnie jest seks.
.
W przerwach zapraszamy na poczęstunek przygotowany przez firmą BARKO do sali TANGO oraz zachęcamy do udziału w konkursach filmowych.
.
Cennik:
10 lutego ? pokaz filmu ERRATUM ? wstęp płatny (bilety w cenie 10,00/12,00zł)
11 lutego ? pokaz filmów krótkometrażowych ? wstęp bezpłatny
12 lutego ? Maraton Walentynkowy ? wstęp wyłącznie na karnety
(ceny karnetów: 16,00zł ? dla osób, które kupią lutowy karnet DKF ?Projekcja?; 24,00zł)
.
.
.
Obchody 20-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego ?Projekcja? zostały dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Gminę Miejską Słupsk
.
.