W sobotę 24 sierpnia zapraszamy na niezwykłe wydarzenie - PLENER POD OKIEM GROSZA!

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia tańca współczesnego z Dimą Duke! Gdzie: Szkoła Kultury, ul Banacha 17, Słupsk Kiedy: 15.08.202422.08.202429.08.202405.09.202412.09.2024Godzina: 18.00Koszt: bezpłatnie!

Wszystkich miłośników malowania i szkicowania zapraszamy przez najbliższe siedem poniedziałków o g. 18.30 – zaczynając od 5 sierpnia -  do wzięcia udziału w Plenerowych Szkicach organizowanych w ramach projektu „Integracyjne inicjatywy lokalne”.

Mamy to! Z 10 złożonych w ramach konkursu na najlepsze inicjatywy społeczno-kulturalne mieszkańców Słupska wybraliśmy siedem, tyle na ile pozwalał nam regulamin programu Dom Kultury+. Chcemy podkreślić, że wszystkie zgłoszone inicjatywy były warte realizacji, więc komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Ale 7 było liczbą graniczną, więc wybraliśmy i oficjalnie przedstawiamy listę zwycięskich projektów:

Słupski Ośrodek Kultury w ramach I części projektu „Integracyjne inicjatywy lokalne” realizowanego w zakresie programu Dom Kultury+ Edycja 2024 Narodowego Centrum Kultury opracował diagnozę potrzeb kulturalnych mieszkańców słupskich dzielnic, tj. Śródmieścia i Zatorza oraz osób uchodźczych zamieszkujących w naszym mieście.

Masz pomysł? Chcesz działać na polu kultury? Zgłoś do nas swój pomysł, przyjdź na warsztaty pisania projektów, napisz projekt (pomożemy:). Spośród złożonych wniosków projektowych, wybierzemy/wybierzecie maksymalnie 5 do dofinansowania i realizacji. Publikujemy Regulamin Projektu "Integracyjne inicjatywy lokalne" i wniosek projektowy (edytowalny). Prosimy zapoznać się z Regulaminem przed rozpoczęciem pisania wniosku.

Droga Mieszkanko, Drogi Mieszkańcu! Po kilkuletniej przerwie wracamy z badaniem dotyczącym diagnozy potrzeb kulturalnych. Naszym marzeniem jest, aby inicjatywy i wydarzenia kulturalne w Słupsku były dopasowane do potrzeb jego mieszkanek i mieszkańców. Dlatego uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszego kwestionariusza ankiety. Zebrane odpowiedzi pozwolą na zidentyfikowanie nie tylko potrzeb, ale także zasobów i samodzielnych inicjatyw. Tym razem badaniami obejmujemy osoby zamieszkujące obszary Śródmieścia i Zatorza. By nasza diagnoza miała charakter oceny dopełniającej pragniemy także poznać opinie i potrzeby osób z doświadczeniem uchodźczym mieszkających aktualnie w naszym mieście.