W dniach 8 i 9 grudnia br. zapraszamy dzieci i dorosłych do Pracowni św. Mikołaja, w której stworzyć będzie można szereg świątecznych ozdób, upominków, a przede wszystkim pobudzić własną kreatywność i być może nauczyć się czegoś nowego. Wstęp na oba dni wolny.
Zaczynamy w sobotę, 8 grudnia w Rękodzielni przy ul. Wojska Polskiego 10a. Od godziny 15.00 wraz z uczestnikami zajmiemy się pieczeniem pierników, wiciem świątecznych wianków, szyciem poduszeczek i choinek, oraz tworzeniem bombek decoupagowych, czy też innych ozdób świątecznych. Nie zabraknie również niespodzianek! Zapraszamy rodziców wraz z pociechami. Wstęp wolny.
Dzień później, w niedzielę, 9 grudnia w Emceku przy al. 3 Maja 22 od godziny 14.00 kontynuujemy nasz manualny maraton, tym razem ze wsparciem Pracowni Plastycznej, Manufaktury i Pracowni "Koralików bez liku". Z wielokolorowych nitek wyczarujemy szydełkowe śnieżynki, wełniane gwiazdki, a także włóczkowe chwosty i pompony, które będą doskonałą dekoracją świątecznego drzewka (i nie tylko). Wspólnie przygotujemy również gwiazdki wykonane z koralików różnego rodzaju, które będą pięknie wyglądać na choince, mieniąc się kształtami i kolorami. Ich zrobienie nie sprawi Państwu trudności, satysfakcja więc gwarantowana. Pozostając w świątecznej atmosferze, nie możemy zapomnieć o życzeniach dla najbliższych - wspólnie przygotujemy własną, oryginalną i unikatową kartkę świąteczną. Nie zabraknie również jarmarku z upominkami i świątecznymi ozdobami. Każdy z uczestników warsztatów może liczyć na gwiazdkowe prezenty, ukryte w muślinowych mieszkach.
Pracownię św. Mikołaja zrealizowano w ramach programu „SOK na ROK” przy finansowym wsparciu Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Słupska.
Już w najbliższą sobotę zapraszamy na uroczystą prezentację wielkoformatowego obrazu autorstwa Wojtka Brewki pt. "STO LAT PRAW WYBORCZYCH KOBIET", Prezentacja obrazu jest pierwszym krokiem do powstania w tym miejscu stałej instalacji - muralu, który wraz z autorem planujemy przygotować wiosną przyszłego roku. Prezentacja odbędzie się w sobotę, 10 listopada br. o godz. 12.00 przy ul. Bitwy Warszawskiej 5
Kilka słów na temat autora
Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6+ wraz z rodzicami na sierpniowe spotkania plastyczne w Słupskim Ośrodku Kultury:
20.08 poniedziałek o godz. 16.30Filcowe saszetkiZ arkuszy filcu uszyjemy fantazyjne małe saszetki na drobiazgi, takie jak np. klucze czy. Nie oszukujemy klejem i od początku do końca używamy igły i nitki!
Stowarzyszenie Nota Anamnesis, Słupski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Kolektyw zapraszają na cykl letnich spotkań z teatrem ulicznym pn. "Właśnie zajechał teatrzyk".
"Właśnie zajechał teatrzyk" to cztery interaktywne spotkania z teatrem dla całych rodzin, organizowane w przestrzeni os. Zatorze. Oprócz spektakli, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i lekcjach teatralnych, gdzie poznają arkana sztuki teatralnej.
Grażynka M. była pracownikiem Emceku. Od przejścia na emeryturę choruje na SLA - stwardnienie zanikowe boczne. Zebrane środki pomogą sfinansować koszty opieki pielęgniarskiej i rehabilitacji w warunkach domowych.My, którzy kochamy i szanujemy Grażynkę M., zapraszamy serdecznie na koncert charytatywny. Każdy gest wsparcia jest ważny.
W dniach 4-10 czerwca w Słupsku odbędzie się kolejna edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Celem przewodnim festiwalu jest poświęcenie uwagi prawom człowieka i kondycji ludzkiej uwikłanej w przeobrażenia cywilizacyjne, polityczne i ekonomiczne współczesnego świata.
Festiwal powstał w 2001 roku z inicjatywy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W tym roku pośród 24 wyświetlanych w Słupsku tytułów zobaczymy m.in. obrazy poruszające problem wojny w Syrii i stosunku do uchodźców: "Cichy Front" w reżyserii Manon Loizeau, "Jeszcze jeden News" Orbana Wallace'a oraz film Sary Afshara "Syryjscy zaginieni. Sprawa Asada", temat rasizmu ("La 92" Dana Lindsay'a), homofobii ("Artykuł 18" Bartosza Staszewskiego), walki o ekologię ("Puszcza Białowieska. Jesteśmy" Roberta Kowalskiego) czy serię krótkometrażowych dokumentów obserwacyjnych Jana Ijäsa.
Filmy wyświetlane będą w Kinie Rejs (Aleja 3-go Maja 22), OT Rondo (ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 5), na Akademii Pomorskiej (Bohaterów Westerplatte 64), w Centrum Zdrowia Psychicznego (ul. Obrońców Wybrzeża 4) oraz w Social Club Domówka (ul. Tuwima 17).
Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.
Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę prac ilustracyjnych Katarzyny Tomasiak. Wernisaż wystawy odbędzie się 23 maja 2018r. o godz. 13.00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a.
"Z czasem, to jest tak, że albo jestem zaganiana, zaangażowana, zamyślona, a czasem po prostu sobie odpuszczam. Tych "za" można namnażać, ale czasem za bardzo to odwlekam, wydłużam, przeciągam. Zdecydowanie wolę za, bo czasem odsuwając można za bardzo schować się w głąb.
Wszystko bywa zagmatwane i może być z sensem lub bez sensu. Te i inne dylematy podejmuje, gdy pracuję. Szukam rozwiązań, odpowiedzi na "po co ?" i "dlaczego". Gdy odpuszczam, pojawia się coś ciekawego na horyzoncie życia lub kartki.
Tymi słowami pragnę zaintrygować do udziału w wernisażu moich prac, które powstały w różnych chwilach, tych bardzo "ZA" i tych przełożonych na inny moment. Niektóre prace plastyczne są odpowiedzią na zadany temat z zakresu studiów z ilustracji, a niektóre powstały z potrzeby zabazgrania. Nie wiem, które lubię bardziej."
Wystawę oglądać będzie można w dniach 23 maja - 6 czerwca 2018 roku.
Już w najbliższą sobotę, 19 maja o godz. 18.00 wystartuje IV Noc w Ratuszu. Organizowane w ramach Europejskiej Nocy Muzeów wydarzenie przyciąga co roku rzesze zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów.
Słupski Ośrodek Kultury również przygotował wiele atrakcji dla gości słupskiego Urzędu Miejskiego. Już od godziny 18.30 przed wejściem do Urzędu Stanu Cywilnego rozpocznie się pokaz etiud kuglarskich w wykonaniu grupy AlaOla z Ośrodka Teatralnego Rondo.
Kwadrans później, o 18.45 w tym samym miejscu organizować będziemy pokaz baniek mydlanych dla najmłodszych gości.
O 18.30 w sali 211 słupskiego ratusza rozpocznie się występ grupy tanecznej Mini ENZA pod czujnym okiem Gabrieli Keller-Janus.
Wewnątrz Urzędu Stanu Cywilnego w godzinach 18.00 - 20.00 gościć będzie MANUFAKTURA, popularyzująca rękodzieła na trzech polach: szydełka, robótek na drutach i frywolitki. Podczas Nocy w Ratuszu, w ramach MANUFAKTURY odbędzie się pokaz frywolitki i amigurumi (wykonywanie maskotek na szydełku) , demonstracja i nauka podstaw na szydełku, oraz czółenku.
Od 20.00 do 22.00, również wewnątrz USC, swoje działania zaprezentują instruktorzy z Pracowni Ceramicznej Słupskiego Ośrodka Kultury.
Zapraszamy serdecznie!
W dniach 7 - 13 maja zapraszamy do kina REJS na wyjątkowe wydarzenie.
Festiwal WIOSNA FILMÓW to prawdziwa uczta dla wytrawnych (i wytrwałych) kinomanów: w ciągu siedmiu dni pokażemy siedem różnych filmów. Ten maraton arcydzieł to niepowtarzalna okazja, by przedpremierowo zobaczyć selekcję najlepszych filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach.
Od 4 do 25 września będzie trwało głosowanie, natomiast ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w październiku. W tym roku do głosowania mogą przystąpić mieszkańcy Słupska urodzeni przed 1 stycznia 2004 roku.
Jak głosować?Oddać głos na wybrane zadania można w dwojaki sposób:
przez internet poprzez stronę www (link poniżej)
na karcie papierowej
Każdy mieszkaniec ma do rozdysponowania 5 głosów, po jednym na zadanie infrastrukturalne ogólnomiejskie i infrastrukturalne lokalne oraz trzy na zadania społeczne.
Głosowanie na karcie papierowej odbywa się poprzez wpisanie numerów zadań w wyznaczone kratki, wypełnienie imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, oraz podpisanie się na karcie papierowej.
Aby oddać ważny głos, na karcie do głosowania muszą znaleźć się następujące dane głosującego:
imię i nazwisko
adres zamieszkania
numer PESEL
na karcie papierowej podpis
Stowarzyszenie Kulturalny Punkt ZapalnySłupski Ośrodek KulturyMłodzieżowe Centrum Kultury – Kino Rejs
zapraszają w dniach 7 – 11 września 2017 roku na
15. Dni Kultury Żydowskiej 2017
O Wydarzeniu
Od 15 lat Słupski Ośrodek Kultury, wraz z partnerami społecznymi oraz instytucjonalnymi, organizuje kilkudniowe spotkania z kulturą żydowską. Przyjmują one bardzo różnorodne formy - od debat i wykładów, poprzez pokazy filmowe, warsztaty muzyczne, kulinarne, etnograficzne, aż po koncerty i inscenizacje teatralne. Festiwal zapoznaje słupszczan z dziejami kultury żydowskiej w Polsce i na świecie. Skupia się na relacjach między Polakami i polskimi Żydami, na jasnych i ciemnych stronach wspólnej historii. Nie unika tematów trudnych i rokrocznie udowadnia, że więcej nas łączy, niż dzieli.
Ponieważ festiwal ceni sobie przede wszystkim “żywą kulturę”, pragniemy zawsze pokazywać zjawiska aktualne, dotykającej bezpośrednio współczesnej publiczności i pokazującej świat w całym swym skomplikowaniu i bogatej kolorystyce. Wydarzenia organizowane w ramach festiwalu cieszą się dużą popularnością, mają stałą lecz regularnie powiększającą się publiczność, która przywiązana jest do tego punktu kalendarza imprez w Słupsku.
Edycja 2017
W tegorocznej edycji festiwalu, odbywającej się w dniach 7-11 września, będzie można spotkać się z Mikołajem Grynbergiem, usłyszeć koncert zespołu ETNOS ENSEMBLE, wziąć udział w warsztatach duetu WOMEN VOICE AND BEAT, obejrzeć maraton filmów “Żydowskie Motywy” w Kinie Rejs (MCK, ul. 3 Maja 22), czy wreszcie partycypować w tworzeniu egzotycznych smakowitości w czasie warsztatów kulinarnych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.