Serdecznie zapraszamy w czwartek 16 maja na otwarcie wystawy fotografii autorstwa Beaty Samborskiej "Nie zawsze martwa natura". Wernisaż odbędzie się w sali Tango w Emceku (wejście z holu kina Rejs) o godzinie 17.00.

plakat 1

 

Od autorki: Z fotografią miałam do czynienia od dzieciństwa. Mój dziadek fotografował głównie życie rodzinne, sam wywoływał zdjęcia tworząc tymczasową ciemnię w łazience. Często mu towarzyszyłam i niesamowicie mnie to fascynowało. Mój ojciec najczęściej fotografował podczas wakacji, podróży czy wycieczek. Oprócz pamiątek "my na tle czegoś ciekawego" fotografował przede wszystkim miasta, zabytki i przyrodę.

Już w dzieciństwie podczas wyjazdów rodzinnych, a później też samodzielnych, tato "wypożyczał" mi aparat i sama próbowałam fotografować. Wtedy były to wyłącznie zdjęcia pamiątkowe, ale zaczęłam już zwracać uwagę na właściwą kompozycję. W okresie studiów zauważyłam, że moje zdjęcia różnią się pod względem kompozycji od zdjęć znajomych. Poza starannym doborem kadrów nie wciągnęłam się jednak nigdy w tajniki fotografii polegające na ustawianiu parametrów ekspozycji. Pasja przyszła wraz z rozwojem fotografii cyfrowej, która pozwala na dowolne kadrowanie i przetwarzanie parametrów zdjęcia. Nie oznacza to, że moje zdjęcia to wyłącznie wytwór obróbki komputerowej, nadal najważniejsze jest znalezienie i uchwycenie interesującego kadru. Nie robię zdjęć przypadkowych. Jestem architektem i architektura stanowi główny temat moich zdjęć. Jednak ciekawych faktur szukam wszędzie, również w przyrodzie, wnętrzach, przedmiotach codziennego użytku.