Obiecująca. Młoda. Kobieta. - seans DKF Projekcja

Kategoria
Kino
Termin
2021-06-10 18:00
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 ecobilet emcek

Promising Young Woman
USA 2020, 113 min

reżyseria: Emerald Fennell
scenariusz: Emerald Fennell
zdjęcia: Benjamin Kracun
muzyka: Anthony Willis
obsada: Carey Mulligan, Bo Burnham, Laverne Cox, Clancy Brown, Sam Richardson, Jennifer Coolidge

Wszyscy zawsze mówili o Cassie, że to obiecująca młoda kobieta… ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic nie jest tym, na co wygląda. Jest niezwykle bystra, kusząco przebiegła, a nocami prowadzi sekretne podwójne życie. A teraz, dzięki niespodziewanemu spotkaniu, Cassie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. I na pewno tę szansę wykorzysta.

Emerald Fennell, w swoim niekonwencjonalnym debiucie reżyserskim, zapożyczyła najlepsze elementy z komedii romantycznych i thrillerów, aby stworzyć jedyną w swoim rodzaju, inteligentną czarną komedię, która balansuje między zabawą a niepokojem. “Obiecująca. Młoda. Kobieta.” to wyśmienite, nowe spojrzenie na zemstę i popis aktorskich zdolności Carey Mulligan. Prowokacyjny i buntowniczy. Określany jako „arcydzieło” i „jeden z najlepszych filmów roku”, zelektryzował publiczność na festiwalu w Sundance.

Seans rozpocznie prelekcja Piotra Wajdy - doktoranta nauk o sztuce, autora licznych artykułów naukowych o kinie gatunkowym. W swojej działalności badawczej skupia się na europejskim horrorze, tropi różnice między filmowym meta- a postmodernizmem.
Jako doktorant kontynuuje naukę na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie obecnie kończy pracę doktorską poświęconą współczesnemu nordyckiemu kinu grozy. W trakcie studiów doktoranckich odbył staż w Instytucie Filmu na Wydziale Mediów na Uniwersytecie w Sztokholmie. Organizator kilku konferencji naukowych, w tym także o charakterze międzynarodowym oraz Nordic Focus Festival. Współpracuje z czasopismem naukowym „Maska. Antropologia-Socjologia-Kultura” oraz instytucjami kultury – opowiadając i pisząc o filmie, kulturze audiowizualnej, a także o wybranych aspektach kultury krajów nordyckich. Swoją działalność akademicką uzupełnia jako prelegent w programach Filmoteki Narodowej i Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, a także podczas Octopus Film Festival.
W przeszłości, jeszcze jako licealista brał udział w Konkursie Wiedzy o Filmie na poziomie ogólnopolskim oraz uczestniczył w prowadzonych przez panią Grażynę Szczepłocką
zajęciach w ramach cyklu Młodzieżowy Klub Filmowy organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku. W wolnej chwili poza nałogowym oglądaniem filmów zajmuje się fotografią.

bilet w karnecie: 13zł / bilety: 13, 15, 18zł

;ab_channel=TYLKOHITYTYLKOHITY

 
 

Terminy

  • 2021-06-10 18:00