Piosenki Współistniejące - recital Wiesława Dawidczyka

Kategoria
Muzyka
Termin
2021-06-05 19:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW
5 czerwca o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Ośrodka Teatralnego Rondo swój jubileusz 35-lecia pracy scenicznej świętować będzie instruktor teatralny i reżyser Wiesław Dawidczyk.
Specjalnie na tę okazję przygotował mini-recital 12 zaaranżowanych przez siebie piosenek, które towarzyszyły mu przez ponad trzy dekady działalności artystycznej.
Wiesław Dawidczyk to aktor lalkarz, instruktor teatralny, animator kultury. Absolwent pomaturalnego studium instruktorów teatru i Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Aktor teatrów w Białymstoku i Słupsku. Założyciel prywatnych teatrów „Gapcio” i „Unus”, w których zrealizował osiem premier dla dzieci i dorosłych ponad 2000 przedstawień). Od 35 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą, studentami i dorosłymi, jako reżyser, instruktor i animator kultury. Ponad 10 lat prowadził warsztatowe zajęcia teatralne i wykłady z historii dramatu w II LO w Słupsku.
Współpracuje z placówkami oświatowymi, instytucjami kultury i teatrami. Zrealizował 124 premiery teatralne (także w ramach projektów z dziećmi i dorosłymi osobami niepełnosprawnymi). Współpracuje z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, gdzie prowadzi warsztatowe zajęcia teatralne z nauczycielami.
Pomysłodawca i realizator m.in. Konfrontacji Teatralnych – dziecięcych i młodzieżowych, Festiwalu Kultur Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. M. Aluchny- Emelianow i Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości M. Grechuty.
 
 

Terminy

  • 2021-06-05 19:00