24. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza - Witkacy pod strzechy

Różne
Termin: 2021-09-18 08:00 - 22:00

Miejsce: Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

W dniach 16-18 września odbędzie się 24. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza 'Witkacy pod strzechy'.

Program festiwalu:

(bezpłatny wstęp na wydarzenia, zapisy pod nr tel. 598426349)

16-18 września 2021

OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a - ekspozycja zbiorcza prac literackich następujących autorów: Julia Drąg, Mateusz Rymkiewicz, Julia Perzyńska-Wydrych, Zuzanna Madurska, Katarzyna Wojciechowska, Jakub Krok, Anna Pokora, Dominika Liszkiewicz, Dobrawa Szuwalska, Oliwia Pucek, Lubomir Gromadzki, Teresa Eysymont, Stanisław Pardo, Marta Drąg

16 września (czwartek)

10:00 i 12:00 „Witkaca inspiracje – rewelacje”  - warsztaty plastyczne dla dzieci z Kamą Kuik  dla grup zorganizowanych/ OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

14:00-16:30 blok prezentacji konkursowych/ OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

  • „Blaga to cudowna rzecz, czyli jak ciężko być Witkacym” Teatr Nietuzinkowe Jednostki Kultu Szaleństwa, Młode Dzielne Kuropatwy MDK, Rzeszów
  • „Czysta forma” rejestracja wideo spektaklu - Kinga Wyderka, Gdańsk
  • „W małym dworku” Akademia Teatru Młodego Aktora MDK, Barcin

16:00-20:00 „Praktyka Czystej Formy” warsztaty teatralne z Adamem Pietrzakiem

17:00 "Witkacy w Rękodzielni" zajęcia rękodzielnicze/ Rękodzielnia ul. Wojska Polskiego 10

17:30-19:30 blok prezentacji konkursowych/ OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

  • „Witkacy na cacy, na tacy czyli nie ma bata na butę buta bytu?” - happening teatralnawy Teatr Yndywydualny, Bytom
  • „Przekroczenie siebie - próba analizy” - działanie sceniczne w koncepcji wykładu, Nicola Łazarów, Martyna Szabat i Dominika Kaczmarek, Poznań
  • layout utworu literackiego i plakat sztuki scenicznej - Nina Prusak, Poznań
  • „Witkacycki - cykl prac plastycznych” - Tomasz Popławski, Główczyce
  • prace fotograficzne - Aleksandra Kalista, Szczecin
  • kwadryptyk „Tetraplegia”- Aleksandra Kalista, Szczecin
  • „Autoportrety kalendarzowe” - Kama Kuik, Puck
  • „Kosmos Witkacego” - Oliwia Żołnierczyk, Słupsk
  • „Pejzaże witkacowskie” - Weronika Stanisławska, Słupsk
  • prace fotograficzne - Agnieszka Traczyńska, Wrocław
  • prace fotograficzne - Maksymilian Pyzio, Łosino
  • prace fotograficzne - Krzysztof Włodek, Sycewice
  • prace plastyczne - Maciej Rajewski, Warszawa
  • prace fotograficzne - Szymon Wojewoda, Słupsk
  • prace fotograficzne - Oliwia Grzelak, Słupsk
  • „Ośmiornica” kostium sceniczny - Anna Musialska, Ogrodzieniec
  • prace fotograficzne - Maja Chrzan, Słupsk
  • „Lady in black bonnet” - Maria Aleksandrovich, Słupsk
  • „Światło duszy twojej” - Sofia Maria Aleksandrowicz, Słupsk

19:30 blok prezentacji konkursowych/ ul. Nowobramska

  • „Niemyte dusze – performance na dwoje aktorów, kilkoro muzyków i wideo” - Aleksandra Skorupa/Dawid Chrąchol, Kraków

20:00 Social Club Domówka – metafizyczne odprężenie/ ul. Tuwima 17

17 września (piątek)

10:00 "Sen o Witkacym" - happening malarski uczniów Liceum Sztuk Plastycznych/ przed budynkiem OT Rondo

10:00 „Opowieści spod stołu” (impreza towarzysząca) adaptacja: Mariusz Babicki, reżyseria: Tomasz Kaczorowski, scenografia: Agnieszka Wielewska, muzyka: Miłosz Sienkiewicz, obsada: Anna Rau, Maciej Gierłowski, Mikołaj Prynkiewicz oraz Marek Huczyk (głos)/ Teatr Lalki Tęcza

12:00 „Witkacy wśród prekursorów fotografii artystycznej” wykład dra Przemysława Pawlaka Prezesa Instytutu Witkacego/ OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

13:30-16:30 blok prezentacji konkursowych/ OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

  • „Spektakl bezosobowy” sceniczna interpretacja własnego utworu - Oliwia Pucek, Dąbrówka
  • „Obrazki ruchomo-śpiewacze dla krzywaków i krzywaczek” - Grupa Teatralne Krejzole – Warsztat Terapii Zajęciowej Koło w Słupsku, Słupsk
  • „Glątwa” performance - Rafał Pawłowski, Słupsk
  • prezentacja utworu literackiego „Listy z zaświatów” - Danuta Hein, Świętochłowice
  • „Wariat i zakonnica, czyli nie ma złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło” - Teatr w Kinie, Darłowo

16:00-20:00 „Praktyka Czystej Formy” warsztaty teatralne z Adamem Pietrzakiem/ OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

17:30 blok prezentacji konkursowych/ OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

  • „Mam na imię Kamil” rozmowa z nieobecnym - Kamil Macejko, Bartosz Giecewicz, Słupsk
  • „Kolacja u Doroty” Aleksandra Kalista, Szczecin

19:00 „Opowieści spod stołu” (impreza towarzysząca) adaptacja: Mariusz Babicki, reżyseria: Tomasz Kaczorowski, scenografia: Agnieszka Wielewska, muzyka: Miłosz Sienkiewicz, obsada: Anna Rau, Maciej Gierłowski, Mikołaj Prynkiewicz oraz Marek Huczyk (głos)/ Teatr Lalki Tęcza

20:00 Social Club Domówka – metafizyczne odprężenie/ ul. Tuwima 17

18 września (sobota)

Wszystkie wydarzenia odbywają się w OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

11:00-12:30 blok prezentacji konkursowych

  • „Matka” rejestracja wideo spektaklu Akademija za umjetnost i kulturu w Osijeku (Republika Chorwacji)

11:00 ZWITquizOWANI! – Interaktywny QUIZ wiedzy o Witkacym, zapisy do 14 września

12:30 Witkacy! – panel dyskusyjny z okazji jubileuszu czasopisma „Witkacy!”

12:00-14:00 „Praktyka Czystej Formy” warsztaty teatralne z Adamem Pietrzakiem

14:30 zakończenie konkursu - pokaz powarsztatowy, wręczenie nagród

Dodatkowo:

- „Śladami Witkiewiczów w Lovranie” - wykład Małgorzaty Vražić dla uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. S. Witkiewicza

- warsztaty dla grup zorganizowanych w Teatrze Lalki Tęcza

Ze względu na zmieniające się warunki stanu epidemiologicznego w Polsce i związane z nim restrykcje sanitarne, w czasie festiwalu będą obowiązywały aktualne wytyczne w tym zakresie. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 

Telefon
(59) 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • Od 2021-09-16 08:00 do 2021-09-18 22:00
    czwartek, piątek & sobota
  • 2021-09-27 00:00