2 października, po seansie "Przytul mnie. Poszukiwacze miodu", zapraszamy na kolejne rodzinne warsztaty artystyczne.

Już w sobotę, 17 września, o godzinie 16.00 zapraszamy do kina Rejs na pokaz filmu dokumentalnego "Caravaggio: dusza i krew".

Wielkimi krokami zbliża się 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI. Już za tydzień młodzi kinomani będą mogli wspólnie zasiąść przed dużym ekranem, by zobaczyć najciekawsze polskie i europejskie produkcje.

W dniach 13-18 września zapraszamy na Słupską Replikę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W ciągu pięciu dni zobaczyć będzie można dziesięć polskich filmów, które walczyć będą w konkursie głównym o Złote Lwy, najważniejszy laur festiwalu.

Choć lubimy te letnie rozprężenie, to z nieukrywaną radością wracamy po wakacyjnej przerwie do naszych regularnych cyklów, w tym również do czwartkowych spotkań DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

Zastanawiacie się czasami, po co chodzimy do kina? Czego szukamy w sali kinowej? Bo przecież nie tylko chłodu w upalne dni albo schronienia w czasie ulewy... Niezależnie od tego, jakie filmy lubimy, czy pociągają nas baśniowe widowiskowe opowieści, czy raczej szorstka prawda o ludziach i świecie, czy wolimy się śmiać i wzruszać, czy bardziej zadumać nad (bez)sensem życia - wszystkie te atrakcje i pożywki duchowe znajdziemy w nadchodzącym miesiącu w trakcie rejsowych seansów.

Kino Rejs przy al. 3 Maja 22 ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Nietypowy bohater na tropie przygód! Pół kurczak, a pół zając marzy o wielkich podróżniczych wyzwaniach. Początki nie są łatwe, bo prawdę mówiąc Kurozając jest jeszcze ciut nieopierzony i potyka się o własne nogi, ale nadrabia ambicją i entuzjazmem. Wkrótce jednak przygoda sama go znajduje: ten, kto pierwszy znajdzie Chomika Ciemności, przejmie władzę w królestwie.

Wakacje w pełni, sezon urlopowy trwa, podpowiadamy więc jak efektywnie i przyjemnie wykorzystać czas wolny, spędzając go najlepiej wspólnie z nami przed kinowym ekranem.

Już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia o godz. 20:00, zapraszamy na przedpremierowy seans rozgrzewającej serce komedii o poszukiwaniu szczęścia.

Przed nami jubileuszowy 20. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. We współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz lokalnymi partnerami - Kluboksięgarnią Cepelin i Social Club Domówką zapraszamy w dniach 3-7 sierpnia 2022 na słupską edycję wydarzenia.