Wielkimi krokami zbliża się lato, wraz z nim czas wakacji i urlopów. Nasyceni słońcem, wypoczęci i zrelaksowani widzowie popołudnie postanawiają spędzić w kinie. A tam czeka na nich filmowe morze propozycji...

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Uczniów, Nauczycieli i Wychowawców do udziału w programie Edukacja Młode Horyzonty w nadchodzącym roku szkolnym 2024/2025.

Od ponad dwudziestu lat kino REJS organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem KINO W OCZACH DZIECKA.

  Szlak PODRÓŻY ZE SZTUKĄ zaprowadzi nas w maju do Madrytu, gdzie w towarzystwie samego Jeremy Ironsa podziwiać będziemy cuda Muzeum Prado.  

Już w najbliższą niedzielę (19 maja) ponownie spotkamy się z naszymi najmłodszymi widzami i ich opiekunami przy warsztatowych stolikach.

Już za moment rozpocznie się największy festiwal filmów dokumentalnych, a my tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy do kina Rejs w dniach 17-19 maja na pokazy w ramach Weekendu z 21. Millennium Docs Against Gravity. Bilety na seanse dostępne są w kasie kina oraz sprzedaży online.

Wierzymy, że kino może zmieniać świat i ludzi, że kształtuje poglądy, weryfikuje przekonania, sprawia, że rozmawiamy i szukamy rozwiązań. Dlatego tak bardzo lubimy spotykać się PO FILMIE. W niedzielę, 12 maja, zapraszamy na jeden jedyny pokaz dokumentu "Misja", a po nim na debatę z udziałem zaproszonych gości. Początek seansu o godzinie 16.00.

Majowym arcydziełem prezentowanym w ramach przeglądu "Krótka historia polskiego kina" będzie filmowa ballada z 1967 roku "Słońce wschodzi raz na dzień" w reżyserii Henryka Kluby.

Zapraszamy na majowe seanse DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. Czwartkowe spotkania w nadchodzącym miesiącu wypełnią nowe dzieła mistrzów światowego kina, olśniewające debiuty, jak i nietuzinkowe produkcje zza naszej północno-wschodniej granicy.

Z ogromną radością zapowiadamy retransmisję znakomitego spektaklu prosto z londyńskiego West Endu. W najbliższą sobotę, 4 maja, zapraszamy na jeden jedyny pokaz monodramu w wykonaniu Andrew Scotta.

Za dni parę rozpocznie się najpiękniejszy miesiąc roku. Pogoda oby łaskawsza, dni coraz dłuższe, łatwiej będzie zaplanować spacer do kina, najlepiej dłuższą trasą przez pobliski park, a i wieczorne powroty po seansie będą przyjemniejsze, kiedy noc nad nami nie całkiem jeszcze czarna. Na długi weekend i na cały maj przygotowaliśmy dla was przebogaty filmowy rozkład Rejsów. Zaplanujcie ten czas z nami...